Tak jak było zapowiadane wcześniej, na forum ArcheAge pojawił się pierwszy szkic pytań i odpowiedzi związanych z łączeniem serwerów, które planowane są na koniec tego roku.

To NIE jest wersja ostateczna, a jedynie wstęp do dyskusji, tak aby gracze wspólnie z Trion mogli opracować satysfakcjonujące ich rozwiązanie. Lista ta będzie aktualizowana i dlatego też zamieszczam ją na forum, tak aby nie zginęła w czeluściach bloga…

 • Dlaczego potrzebne są Ewolucje serwerowe? Jestem szczęśliwy tak jak jest teraz!

W trakcie cyklu gry, jest normalne, że obserwuje sie dwie rzeczy: nisko-levelowe strefy staja się opuszczone po tym jak gracze udają się do tych na wyższym poziomie i to, ze gracze odchodza do nowych gier.

W ostatnim czasie w ArcheAge widzimy wzrost ilości graczy, ale wielu graczy starych, jak i nowych, postuluje o to aby połączyć graczy znajdujących się na różnych serwerach.

Z powodu unikalnej natury ArcheAge, szczególnie w odniesieniu do własności ziemi, nie zdecydujemy się na standardowe połączenie serwerów, ale zamiast tego an Ewolucje, tak aby zaoferować graczom więcej możliwości.

 • Kiedy Ewolucje będą miały miejsce?

Pod koniec tego roku. Nie mamy jeszcze konkretnej daty, i nadal mamy mnóstwo technicznych detali do opracowania. Daje nam to także dużo czasu aby przedystkutować ewentualne problemy i pytania.

 • Co dokładnie stanie się w czasie Ewolucji?

Opracowując ten proces ciągle przyglądamy się różnym rozwiązaniom. Na tą chwilę podstawowy plan jest taki: zostaną utworzone nowe serwery, a gracze z obecnych najmniej zaludnionych serwerów zostaną przeniesieni na nowe serwery. Tak – oznacza to WYŚCIG PO ZIEMIĘ. Wszystkie inne opcje są ciągle dyskutowane.

 • Które serwery będą brały w tym udział?

Wszystkie obecne serwery mogą być zaangażowane w Ewolucje, w taki sposób czy tez inny. W tym momencie koncentrujemy się na potrzebach graczy z najmniej zaludnionych serwerów. Niektóre mocno zaludnione serwery mogą być też zostać zaangażowane w ten proces, gdy pozwolimy na transfer postaci zarówno na nie, jak i z nich na inne serwery. Uważamy, że ważne jest to aby gracze z wysoko zaludnionych serwerów wiedzieli, iz nie będą zmuszani do zmiany serwerów.

Na dzień 1 czerwca, nasze wstępne plany obejmują:

 • Serwery US
  • kandydaci na ewolucje: Enla, Ezi, Calleil, Inoch, Lucius
  • serwery nie brane obecnie pod uwagę: Aranzeb, Kyrios, Ollo, Naima, Salphira
  • nie wiadomo: Tahyang
 • Serwery EU –  na razie podano TYLKO serwery US, więc zaktualizuję informację, jak tylko będzie coś wiadomo.
 • Jestem częścią dużej gildii – jak możemy się upewnić, że będziemy na jednym serwerze?

Wiemy jak ważne jest to dla gildii aby zostać razem i jest to jeden z naszych priorytetów w planowaniu Ewolucji.

 • Jakie okno czasowe będziemy mieć aby przygotować się na Ewolucje?

Ogłosimy datę w miarę możliwości z wyprzedzeniem, podobnie jak aktywne okno na Ewolucje (Kinya – sami będziemy mogli wybrać czas kiedy przenieść postać?)

 • Co zrobi, jeśli gracz przegapi Ewolucje albo wróci do gry po jakimś czasie?

Bardzo prawdopodobne, że gracze na nisko zaludnionych serwerach i nieaktywni w czasie Ewolucji, zostaną automatycznie przeniesieni.

 • Co się stanie z ziemia jaka posiadam w czasie trwania Ewolucji?

Gracze i ich przedmioty zostaną spakowane. Podamy więcej szczegółów na ten temat, gdy będziemy się zbliżać do czasu Ewolucji.

 • Co się stanie z moimi przedmiotami, honorem, itd?

Naszym celem jest upewnienie się, że wszystkie osobiste rzeczy, jak i te znajdujące się w skrzyniach i banku, zostaną przeniesione, włączając w to walutę (monety i honor). To będzie bardzo kompleksowa zmiana w bazie danych.

Poczta w grze prawdopodobnie nie zostanie przeniesiona, tak samo jak przedmioty wystawione na aukcje. To sprawia, że jest to dla nas bardzo ważne, aby dać informację o tym wydarzeniu z dość dużym wyprzedzeniem.

Przedmioty w skrzyniach są szczególnym wyzwaniem i trzeba będzie je spakować w ten sposób, czy w jakikolwiek inny. Na podstawie naszego własnego doświadczenia wiemy, że większość z nas lubi chomikować mnóstwo rzeczy. Mamy obawy o tych spośród nas, którzy nie są w stanie spakować wszystkich przedmiotów do banku i osobistego ekwipunku. Musimy znaleźć rozsądny sposób na rozwiązanie tego problemu.

 • Czy zatrzymam swoje wypasione imię po Ewolucji?

Zmienicie serwer wraz z nazwą Waszych postaci. W razie konfliktu, imię może zostać ręcznie zmienione na jednej z postaci. musimy dokładnie zbadać, jak proces ten będzie działał.

 •  Czy będę mógł wybrać na który serwer się udać?

Chcemy zaoferować możliwość wyboru, ale potrzebujemy potwierdzenia od strony technicznej, ze będziemy mogli wspierać graczy z transferami z serwerów objętych Ewolucjami.

 • Co się stanie jeśli zmienię zdanie i będę chciał się udać na inny serwer niż ten wybrany w czasie Ewolucji?

Transfer po Ewolucji może zostać zaoferowany poprzez serwis na stronie ArcheAge – jest to na naszej liście.

 • Ile czasu zajmie aktualizacja?

Jest to olbrzymia aktualizacja i może zając nawet 24 godziny.

 • Czy osoby posiadające konta Patron otrzymają jakieś przedmioty promocyjne lub inne ułatwienia w czasie Ewolucji, takie jak wcześniejszy dostęp?

Nie rozmawialiśmy jeszcze na ten temat, ale damy Wam znać.

Poprzedni artykułKilka porad dla początkujących rozbitków na wyspie ARK
Następny artykułPierwsza czerwcowa aktualizacja w H1Z1