Wszyscy gracze oczekiwali z niecierpliwością dnia wczorajszego, kiedy to miała nastąpić premiera aktualizacji 2.0 – Przebudzenie Bohaterów.

Trzeba powiedzieć, że niewielkiej ilości osób udało się zalogować do ArcheAge, podczas gdy zdecydowana większość wpatrywała się monitor i wyświetlający się na nim bezdźwięczny zwiastun tej aktualizacji. Olbrzymie problemy z logowaniem spowodowały, iż po 30 minutach Trion podjął decyzję o wyłączeniu serwerów ArcheAge.

Od tego momentu gracze ArcheAge zamiast konkretów, co 30 minut otrzymywali informacje, które tak naprawdę były przeciąganiem nieuniknionego. Ostatecznie o godzinie 3:30 nad ranem czasu polskiego ekipa ArcheAge ogłosiła, że serwery cofnięte zostaną do stanu początkowego (rollback) i ich ponowny start nastąpi w dniu dzisiejszym z podziałem na regiony i typy serwerów:

 • Serwery Europejskie
  • 15:00 serwery Legacy
  • 15:30 serwery Ewolucyjne
  • 16:00 serwer Rangora
 • Serwery NA
  • 22:00 serwery Legacy
  • 22:30 serwery Ewolucyjne
  • 23:00 serwer Morpheus

Zgodnie z informacją podana przez Trion, czas otworzenia serwerów może ulec zmianie w przypadku gdy problemy z logowaniem do gry nie zostaną do tego momentu rozwiązane.

W ramach przeprosin, wszyscy gracze otrzymają także kolejny pakiet rekompensacyjny i jego zawartość jest w tej chwili ustalana.

Poniżej załączam przetłumaczony komunikat TRION’a, który zamieszczony został o godzinie 3:30 rano na oficjalnym forum gry:

Wielu z Was pewnie wie, że w dniu wczorajszym próbowaliśmy wprowadzić aktualizację 2.0 na serwery ArcheAge. Podczas gdy świat Erenor był na Was gotowy, system logowania Glyph napotkał błąd, który nie pozwolił na zalogowanie się dużej ilości osób. Po zapoznaniu się z naszymi danymi, okazało się, że tylko 10 % graczy dało radę zalogować się do gry. Ponad 90% graczy nie było w stanie zalogować się na serwery.

ArcheAge 2.0 jest zwieńczeniem wielomiesięcznych prac zespołu, zarówno od strony Trion, jak i XL Games, a błędy których wczoraj doświadczyliście były spowodowane tylko przez Glyph. Sama gra jest stabilna i żaden z tych problemów nie był związany z aktualizacją 2.0 lub łączeniem serwerów.

Nasza ekipa Glyph nadal bada co spowodowało ten błąd i będzie pracować tak długo, dopóki problem ten nie zostanie rozwiązany. Glyph musi być stabilny zanim podejmiemy ponowną próbę otworzenia gry. Ponieważ na ten moment nie wiemy kiedy kwestie z logowaniem do Glyph zostaną rozwiązane i z racji tego, że jest bardzo późna godzina dla naszych europejskich graczy, podjęliśmy decyzję o opóźnieniu startu serwerów zarówno Europejskich, jak i NA, do niedzieli 13 września.

Nauczyliśmy się wiele od czasu wprowadzenia Aurorii, a dzięki pracy XL Games, kod gry został drastycznie zmieniony od tego momentu. Chociaż wcześniej nie było możliwe aby wykonywać rollback serwerów, kod wprowadzony wraz aktualizacją 2.0, pozwala nam na cofnięcie czasu na serwerach i ich ponowne uruchomienie. Wzięliśmy do serca to czego nauczyliśmy się od momentu uruchomienia Aurorii, i zrobimy co w naszej mocy abyście mieli taki start gry na jaki zasługujecie.

Z racji tego, że tylko niewielka liczba graczy była w stanie zalogować się na serwery, co dało im znaczną przewagę przy zajmowaniu działek, Khrolan i Amary podjeli decyzję aby przeprowadzić kontrolowany rollback na wszystkich serwerach. Celem tego cofnięcia jest, aby wszyscy gracze mieli te same szanse – tak jak to miało być gdy planowaliśmy start wszystkich serwerów o godzinie 22-giej, i tak aby wszyscy gracze mieli równe szanse na uczestniczenie w premierze tej aktualizacji.

Cały progres na serwerach zostanie cofnięty do momentu przed ich uruchomieniem. Wszystkie zakupy w MarketPlace oraz zakupiony APEX zostana zrefundowane. Jeśli użyliście APEX w trakcie tych 30 minut, kiedy serwery były dostępne, uzyskane kredyty zostaną usunięte z Waszych kont.

Dodatkowo podzielimy start aktualizacji Przebudzenie Bohaterów na regiony oraz na typy serwerów. Serwery Europejskie zostaną uruchomione w niedzielę, 13 września, o godzinie 15-tej czasu polskiego, natomiast serwery amerykańskie o godzinie 22-giej czasu polskiego.

Nasze serwery Legacy zostaną otwarte jako pierwsze, serwery Ewolucyjne jako drugie, a nowe serwery jako ostatnie. Pomiędzy uruchamianiem poszczególnych typów serwerów będzie 30 minutowe opóźnienie.

Czasy te są szacunkowe i mogą zostać zmienione, jeśli błąd logowanie nie zostanie naprawiony.

Ekipa ArcheAge doda także kolejny pakiet rekompensacyjny jako formę przeprosin za to czego doświadczyliście podczas tej próby uruchomiania gry. Nadal nie podjęto decyzji o tym co wejdzie w jego skład i dokładniejszych informacji udzielimy w nadchodzącym tygodniu.

Przepraszamy za zaistniałe problemy i za to jaki wpływ miały na to długo oczekiwane uruchomienie serwerów. Mamy nadzieję, że zobaczymy Was wszystkich przy kolejnej próbie startu i zapewniamy Was, że będziemy pracować całą noc aby upewnić się, że problemy zostały rozwiązane.

4 KOMENTARZE

 1. Ja tam bez spiny ściągać patcha zacząłem 22.20 do gry zalogowałem się 22.28 i posiedziałem w miejscu przez parę minut do wyłączenia serwerów 🙂 Spinę mogą mieć tylko osoby, które albo były nastanowię na przywłaszczenie terenów w DS lub uzależnionę od gry tak bardzo, że nie mogły jeszczę chwilę poczekać 😛

   • No niby racja 🙂 Ale chyba większą by mieli spinę gracze którzy nie mogli się zalogować wcale prawda ?

    After reviewing our logs, only 10% of players who attempted to log in made it into the game. Over 90% of you were unable to join the launch of Update 2.0.

    To suma sumarum lepiej zrobić rollback i aby wszyscy mieli po troszku niż pewna grupa nachapała się kasy przez zajecie większości gruntów. Pamietam jak zaczynałem grę w aa na samym poczatku. Tak 2 tyg jak nie 3 po oficjalnym ruszeniu serwerów. Gram na kyprosie więc najlepiej zaludnionym serwerze. Więc pierwszy miesiąc gry spędziłem na famieniu kasy na paczkach aby mieć kasę na kupienie pierwszej działki :)) I jeszcze pamiętam te kolejki po 14h aby zalogować się do gry ^^

 2. A ja zacząłem ostro, na start punkt 22 odpalone konto na Europie i Ameryce … filmik WTF!
  Restart klienta dalsza próba logowania … wtedy mnie naszło zalogowanie innego konta , więc loguje alta i mogę za chwilę uruchomić grę a główne konto dalej się loguje …. logłem gdzieś 22 po i podziwiałem jak wszystkie działki były zajęte a na forum archeage koleś oferował sprzedaż kilku działek 24 i 48 -.-

  Ktoś na forum też wspominał, że boty pozajmowali działki ale wątpię , żeby ktoś był w stanie podczas takiego zamieszania odróżnić bota kiedy sam pewnie próbował coś zająć.

  Dziwię się tylko, że tak późno ogłosili , że nic z tego i przeciągali ludzi co 30 min potem 1h tak na prawdę nie dając im żadnych informacji…
  Po jakimś czasie i ja to olałem poszedłem spać , teraz dopiero przyszedłem sprawdzam najlepszą stronkę o archeage BABAGRA a tu info , że za chwilę ruszą serwery 😀

Comments are closed.