Kilka dni temu XL Games zapowiedziało kolejną sporą aktualizację gry, którą na ten moment będziemy nazywać 2.5.

W dniu wczorajszym pojawiła się oficjalna strona związana z ta aktualizacją, z której możemy dowiedzieć się kilka podstawowych rzeczy:

 • Będzie można przyzwać mounta i peta jednocześnie
 • Gracze będą mogli zachować swoje ustawienia drzewek i zmieniać je za pomocą przycisku

archeage_2-5_zmiana-drzewek

 • Możliwość porównywania cen w Domu Aukcyjnym oraz paczek przez wybrany okres czasu
 • Nowy dom za 1000 Gilda Star

archeage_2-5_budynek-1

 • Domek na drzewie za 500 GS

archeage_2-5_budynek-domek-na-drzewie

 • Nowa wersja Plazy

archeage_2-5_budynek-plaza

 • Piżama, która zwiększa regenerację punktów labora gdy śpimy

archeage_2-5_pizama

 • Możliwość odzyskiwania przedmiotów z zatopionych statków – wygląda na to, że będzie można odzyskać lub przerobić te elementy na specjalne przedmioty. A do tego nowa wersja łodzi podwodnej…

archeage_2-5_wraki

 • Statuy frakcyjne, które dawać będą buffy stojące w Marianpole, Austerze i Growlgate

archeage_2-5_statuy-frakcyjne

 • Nowe areny PvP (3vs3) oraz niemożność użycia artykułów konsumpcyjnych w czasie walki (potiony, itd)

Oprócz tego opublikowano dwa nowe zwiastuny. Z racji tego, że są one koreańskie, to obejrzyjcie je z przymrużeniem oka.

 

17 KOMENTARZE

 1. Nie wiadomo ile miejsca będzie potrzeba na dom na drzewie ? Czy stawiać się go będzie na farmie czy nowa infrastruktura ?

 2. Jaram się 😀 z patcha na patch jest coraz lepiej niestety nam pozostaje czekać i być dobrej nadziei 😀

 3. Powiedzcie szczerze za 2mce zmieniam maszyne i aa jest na liscie gier do pogrania, jako, ze praca pochlania mi duzo czasu warto brac aa pod lupe? Grajac 90minut dziennie mozna sie nagrac czy trzeba byc nolifem?

    • to trochę na nie poczekasz, chyba że nie przeszkadza Ci że każdy będzie zabijał Cię na 2-3 skille a sam nie robisz prawie nic (chyba że jesteś heal/bard)

      • To nie jest tak – 2.0 wprowadzi wojny gildiowe czyli jeszcze wiecej pvp. Jest mnostwo eventow pvp wiec jest co robic, ale trzeba sie wpierw ubrac 😉
       Zawsze mozesz zostac piratem 😉

       • właśnie mi o to chodziło że grając 1,5h dziennie ubrać się tak by coś robić na pvp jest ciężko. Nawet czasu by crim i grim jednego dnia zrobić (o mistmarrow i halcy nie wspominając) a potrzeba ogromne ilości honoru by wykamienniować gear + na nowe itemy.

         • szybkość zdobycia gearu? raczej nie. to jest ogromna ilość tr a to solo jak i w grupie (w grupie trzeba też innym pomóc potem) zajmuje sporo czasu, farmienie worków to też 30-60min dziennie. 2.0 raczej wprowadzi jeszcze dłuższy czas farmienia itemków bo 60k honoru i 500 warrior medali + cały set grim/crim/ten trzeci + serpentis to jest sporo czasu

      • Możesz spróbować Guild wars 2 jeżeli chcesz pvp(5v5), nie ma żadnej gonitwy za gearem, od 2 lvl-a możesz już grać pvp na takich samych warunkach jak inni, liczy się tylko twój skill. Zaletem jest dobry combat system. Jest jeszcze mass pvp, WvW (RvR), 3 serwery walczą o obiekty na 4 mapach 24/7. Za niedługo w tym roku ma wyjść dodatek, który doda nowy tryb pvp – stronghold, a w guild hallach będzie pvp arenka, gdzie można zapraszać inne gildie i dużo więcej.

 4. nareszcie zablokują używanie buffów i potek na arenie!!!! ile można czekać.Zapisywanie drzewek też fajnie (najlepiej jakby nie było limitu ile można zapisać),
  czy są to wszystkie zmiany, czy tylko te które udało Ci się rozszyfrować :p? o strona mi się załadowała, czy oni chcą zmienić świat na chiński? ale katana tego Nuiana wygląda nieźle, zbroja też już ja chce.

 5. po obejrzeniu obu trailerów zastanawiam się czy to dalej jest Archeage, który teraz bardzie przypomina mi Age of Wulin niż Archeaga. No ale dungeon (bo chyba to było przedstawione w 2 zapowiedzi) wygląda spoko, długo i trudno :p, przynajmniej jedna (no 2) porządne rzeczy wprowadzą.

 6. Czekam teraz na aktualizacje pt. „balans pvp”
  Tak wgl. to co chwile jakieś zmiany, aktualizacje , które głównie polegają na nowych ubrankach lub mountach bądź innych mało istotnych dla mnie rzeczach , które tylko polegają głównie na wydaniu kasy na kolejnego apexa tym samym nabijając $ firmie i tak zamiast ludzie zbierać na eq ludzie zbierają na….piżamę…. bądź inne rzeczy.
  Nie powiem Archeage daje wiele możliwości ale wciąż większości ludzi zależy w mmo na pvp , które tu strasznie kuleje.
  No chyba , że tak ma być, że pvp 2 wojowników to walka na ping kto kogo pierwszy uśpi lub obali.

Comments are closed.