Już w najbliższy czwartek na serwery darmowego ArcheAge trafi kolejna aktualizacja: Legends Return. Tym razem wydawca tej gdy na Zachodzie – studio Trion Worlds, ma w planach uruchomić zupełnie nowy rodzaj serwerów Fresh Start, a także wprowadzić wiele zmian poprawiających komfort gry.

Osoby, które obserwują aktualizacja wprowadzane na serwery koreańskie, mogły zauważyć iż w styczniu uruchomiono tam zupełnie nowy rodzaj serwerów Fresh Start. Jest to nowa wersja klasycznych serwerów ArcheAge: maksymalny poziom to 50, maksymalny poziom wytwarzanych przedmiotów to Magnificent, a do tego do dyspozycji oddane zostały jedynie kontynenty oraz rasy początkowe.

Właśnie dwa takie serwery – po jednym dla każdego z regionów, zadebiutują już w najbliższy czwartek, 5 kwietnia, i przez kolejne kilka miesięcy będą one ewoluowały: odblokowane zostaną kolejne poziomy rzemiosła, eventy, lokacje, bossy rajdowe. Podobnie jak miało to miejsce w ciągu ostatnich czterech lat, tyle że w nieco przyspieszonym wydaniu. Termin pierwszej fazy udostępniony został na oficjalnej stronie gry, natomiast kolejne terminy ujawnione zostaną w późniejszym czasie.

Co ciekawe, oba te serwery: Ezi i Nui, są już otwarte i gracze, którzy zakupią jeden z Legends Return Entry Pack, mogą tworzyć już swoje postacie oraz rezerwować ich nazwy. Warto dodać także, że aby móc zagrać na tych serwerach, trzeba stworzyć nowe konto w ArcheAge, a do tego przez pierwsze 48 godzin nie będzie można zajmować działek.

Fresh Start serwery to nie jedyna nowość w aktualizacji 4.5 do ArcheAge. Prócz tego doda ona nową zawartość, która ma zmienić sposób w jaki gracze zarządzają swoim ekwipunkiem, a także do walk prowadzonych na terenie Erenor.

Światowe bossy rajdowe otrzymają potężne wsparcie w postaci Inwazji Cieni – nowego wydarzenia podobnego do Crimson Rift. Po śmierci Bossa, w miejscu tym pojawi się olbrzymia armia cieni, a zabicie tych nowych przeciwników pozwoli ukończyć nowe misje, odblokować kolejne osiągnięcia oraz zdobyć cenne surowce do craftu.

Jak przy rzemiośle jesteśmy, to warto wspomnieć o zmianach związanych z ulepszaniem przedmiotów. Po pierwsze to w ArcheAge pojawi się nowe narzędzie – Crafting Requests, które dostępne będzie przy specjalnych stołach w Community Center. Wystarczy znaleźć rzemieślnika, który wykona nam dany przedmiot, otworzyć specjalne okno, włożyć surowce oraz opłatę. Rzemieślnik odwali całą robotę, a wytworzone przedmioty będą trafiać bezpośrednio do ekwipunku osoby zlecającej.

Druga ważną zmianą związaną z ulepszaniem przedmiotów, jest kolejna runda zwiększenia szans na udany regrade poniżej poziomu Celestial oraz wycofanie się z popsucia przedmiotu podczas nieudanej próby ulepszania poziomu. Po wprowadzeniu aktualizacji 4.5, karą za niepowdzenie nie będzie utrata przedmiotu, a jedynie zamiana go w przedmiot krystalizowany. Krystalizacja zachowa przedmiot i nadal będzie można go używać, ale nie będzie go już można ulepszać. Będzie go można za to wykorzystać jako element do ulepszania sprzętu na poziomie Erenor.

To nie wszystko, bo czwartkowa aktualizacja do ArcheAge umożliwi także zdobycie latającego wierzchowca – smoka. Wystarczy zdobyć serce Red Dragon, pogadać z kapłanami Daru znajdującymi się w stolicach, co zapoczątkuje proces zdobywania własnego latającego wierzchowca.

I jak Wam się podoba zapowiedź aktualizacji 4.5 – Legends Return do ArcheAge? Macie zamiar zagrać na nowych serwerach startowych?

ŹRÓDŁOTrion Worlds
Poprzedni artykułPlanetSide 2 wprowadza Zaawansowany Program Specjalizacyjny (ASP) dla klas
Następny artykułFortnite Battle Royale dostępny dla wszystkich posiadaczy iOS!
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Archax

Gdyby tylko nie Bless w maju 😀

Tompork

Coz mysle ze wole kontrowersyjny item shop w black desert od jawnego p2w w archeage