Kolejna aktualizacja do ArcheAge2.9 Ascension, ktora zapowiedziana została na 31 maja i jest już dostępna na serwerze testowym, wprowadzi kilka zmian związanych z walkami PvP, licytowaniu zwojów do oblężeń zamków oraz wiele innych zmian.

Nowy system licytacji zwojów: Blind Auction, czyli aukcja w ciemno

Wraz z wprowadzeniem aktualizacji 2.9 na serwery ArcheAge, gildie uczestniczące w oblężeniach przekonają się, że proces ten został znacznie zmieniony.

Zmieniono format licytacji na zwoje potrzebne do oblężeń na aukcję w ciemno, a nie jak było dotychczas aukcje otwartą z wykorzystaniem Domu Aukcyjnego. Jeśli zamek jest gotowy do oblężenie, to licytacja na zwój odbywać się będzie na specjalnym Postumencie znajdującym się w bazie frakcji.

Zmieniły się także wymagania licytacji:

  • Dopuszczone do składanie ofert są gildie, które są w top 20 na serwerze i mają co najmniej 60 członków;
  • Tylko liderzy gildii mogą podać kwotę, za którą próbują kupić zwój.

Jeśli gildia kwalifikuje się do oblężenia, to w środę lider gildii otrzyma informacje o tym, że otworzona została licytacja na zwój.

Dodatkowo oferty mają teraz minimalną stawkę, jaka musi zostać podana. Kiedy oferta zostanie złożona, Postument przyjmie płatność i ją zapisze. Z racji tego, że jest to aukcja w ciemno, żadna inna gildia nie może zobaczyć jakie oferty zostały złożone. Lider gildii może zmienić wartość oferty w późniejszym czasie, ale jest z tym związana dodatkowa opłata.

Aukcja kończy się w piątek późnym wieczorem. Po jej zakończeniu, system wysyła zwój do lidera gildii, który wygrał licytację. Zwój nadal może być przekazywany innej osobie, czy też sprzedawany.

Liderzy gildii, którzy nie wygrali licytacji otrzymają zwrot zapłaconego złota poprzez system poczty w grze, jednakże z potrąconą wartością kwoty minimalnej. Kwota ta wysłana jest do Funduszu Pokojowego zamku na którego zwój odbywała się licytacja i przyznawana jest zwycięzcom oblężenia.

(Niestety do wtorku nie mam dysku, więc nie mogę zalogować się na serwer testowy, ale z pewnością sprawdzę wartości jak tylko będę mogła).

archage-pvp

Nowy system matchmaking na Arenie i nagrody

Wszystkie areny zostają zaktualizowane w taki sposób, że system będzie próbował dopasować przeciwników o podobnym rankingu. Mecze zwycięskie podnoszą ranking, podczas gdy przegrane utrzymują tą samą pozycję.

Nowy system będzie próbował umieścić na arenie graczy na podobnym poziomie, jeśli jednak osoby takie nie są dostępne, to wtedy może dopasować graczy z większa różnicą w rankingu.

Jedno jest pewne – gracze o bardzo różniącym się rankingu nigdy nie zostaną umieszczeni na arenia aby walczyc przeciwko sobie. System ten nie pozwoli początkującemu graczowi walczyć przeciwko mistrzowi Areny.

Encyklopedia Sprzętu

Z pewnością wielokrotnie zastanawialiście się co jest lepsze – sprzęt Mistsong Summit tier 4 czy też Obsidian T6. Już niedługo na te i inne pytania pozwoli odpowiedzieć Wam Encyklopedia.

Kliknięcie na menu Voctaion w prawym dolnym rogu, da Wam dostęp do Encyklopedii Sprzętu. Ta poręczna baza danych klasyfikuje wszystkie przedmioty dostępne w grze, bez względu na to czy są wytworzone, zdobyte z instancji, czy też otrzymane zostały za zabicie bossa. Encyklopedie można także przeglądać kategoriami w zależności od tego czy szukacie więcej informacji o sprzęcie ze skóry, czy też o broniach jednoręcznych.

Kiedy znaleźliście już to co szukaliście, Encyklopedia pozwoli Wam na otworzenie folio rzemiosła, abyście mogli zobaczyć z czego wykonany jest dany przedmiot.

Encyklopedia z pewnością będzie świetnym sposobem by nie tylko znaleźć potrzebne statystyki, ale także uzyskać informacje na temat surowców jakie potrzebne są do wytworzenia. A to wszystko po naciśnięciu jednego przycisku.

archeage-encyklopedia

Nowe naszyjniki z Halcyona!

Osoby, które szukają idealnego naszyjnika z pewnością ucieszy informacja o dodaniu nowych wersji naszyjników Proven Warrior’s. Jako, że i inne przedmioty rosną w siłę, tak i ten naszyjnik zyskał zupełnie nowy poziom.

archeage-halcy

Poprzedni artykułSobotnia premiera Ignition, czyli czas na aktualizację King of the Kill
Następny artykułPowietrzne zmiany na serwerze testowym PlanetSide 2
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Archax

Encyklopedia istniejąca od pewnie ponad półtora roku: http://archeagedatabase.net/us/ + ma wersje KR co przy chwili wysiłku pozwala oglądać rzeczy z nowych patchy.