Obserwowanie karier twórców – pionierów gier MMO jest dość fascynujące. Chris Roberts stworzył uwielbianego Wing Commandera, a teraz robi kontrowersyjnego Star Citizena. Dzięki Richardowi Garriotowi mamy Ulitimę Online, a teraz tworzy on swoje kolejne dzieło – Shroud of the Avatar.

Co by nie powiedzieć o Johnie Smedley’u, to z pewnością należy on do grona tychże wizjonerów, bo to właśnie dzięki niemu powstał EverQuest, czy nawet H1Z1.

Kilka miesięcy temu opuścił on jednak DayBreak Games Company, znane wcześniej jako Sony Online Entertainment, ale jednocześnie ogłosił, że zakłada nową firmę tworzącą gry.

Nie wiemy zbyt wiele o tym, co to będzie za gra, poza dwoma szczegółami ujawnionymi w dniu dzisiejszym: osadzona zostanie w realiach fanstasy i będzie w niej obecne PvP.

Po kilku miesiącach milczenia, Smed pochwalił się także pracami koncepcyjnymi dwóch ras, jakimi będzie można zagrać: krasnoludów i elfów.

201511-smed-elf 201511-smed-dwarf

Dodatkowo, na krótkim filmiku transmitowanym bezpośrednio z biura jego firmy można obejrzeć pracę koncepcyjną człowieka .

Jednakże nie to wzbudziło moje największe zaciekawienie, ale fakt, że Smedley tworzy tę grę wspólnie z Billem Trostem – kolejną osobą, dzięki której powstał EverQuest. Brakuje tylko Brada McQuaida, który pracuje nad Pantheon: Rise of the Fallen, i ekipa ta byłaby pełna.

No więc, jak myślicie – nad czym pracuje Smedley i czy gra ta może Was zainteresować?

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
PLH

Nie zainteresuje i cokolwiek to będzie to na pewno nie zdobędzie takiego hype przed premierą jak H1Z1 czy PS2 😛

Selsi

Mnie zainteresuje kazda gra w której bede mogl znowu walczyc pod twoim przywodztwem:)

balrogos

Mapa śródziemia wisi nap PC spodziewam sie cos z uniwersum tolkiena xD

Joe Rachitynowy

eee tam, znam go z serii „obiecanki cacanki” na temat planetside 2 i nie sądzę by jego persona przykuwała moje oko. Nie wykupie jego early access(a na bank będzie go robił) też. Jeśli gra będzie dobra to będę w nią grał ale tylko jeśli będzie bardzo dobra.