W dniu wczorajszym odbył się stream, w czasie którego ekipa ArcheAge odpowiadała na pytania graczy oraz zaprezentowała nowości, jakie trafią do gry w najbliższym czasie.

 • Dropback + Fireball będzie naprawiony w przyszłym tygodniu

Kombinacja ta została zmieniona kilka tygodnie temu podczas próby wprowadzenie kolejkowania. Niestety, funkcja ta nie działała poprawnie i została wycofana, ale wpłynęło to na kilka zdolności, w tym właśnie Dropback + Fireball. XL Games znalazło przyczynę tego błędu i naprawione to zostanie w przyszłym tygodniu.

Ten błąd naprawiony zostanie w kolejnej aktualizacji przewidywanej obecnie na 9 grudzień. GM nadal będą karać osoby używające tego błędu.

 • Kolejkowanie zdolności

Kolejna wersja tej funkcji jest dostępna na serwerze testowym.

 • Problem z Login tracker

Login tracker nie działa dla niektórych graczy. Problem został zgłoszony do XL Games

 • Nowa taktyka w walce z botami

Wraz z grudniową aktualizacją – Winter Maiden , do gry wprowadzony zostanie nowy system, który postaciom podejrzanym o botowanie otworzy okno do wypełnienia z CAPTCHA (lekko rozmazane cyfry). Jeśli CAPTCHA nie zostanie rozwiązana w odpowiednim czasie, to konto zostanie zablokowane.

System ten nie jest automatyczny, ale uruchamiany przez Game Mastera tylko dla postaci zachowujących się dziwnie.

Grudniowa aktualizacja – Winter Maiden

 • Nowy typ lunagemów – Reinforced

Ten specjalny rodzaj lunagemów nie zniszczy pozostałych włożonych w sprzęt lunagemów, jeśli wkładanie jego nie zakończy się sukcesem. Pierwsza wersja tego systemu dotyczyć będzie tylko lunagemów Fire i Wave. Pozostałe lunagemy: Earth, Gale i za Honor, prawdopodobnie otrzymają nowe wersje w późniejszych aktualizacjach.

Co ciekawe, pierwsza wersja tego systemu dotyczyć będzie tylko lunagemów z poziomu I i II. Trion chce się upewnić, że system ten działa poprawnie zanim wprowadzone zostaną pozostałe zmiany.

Nowe, Reinforced Lunagemy, mają takie same statystyki jak ich podstawowe wersje i do ich stworzenia potrzeba będzie trzech lunagemów z wersji podstawowej oraz inne składniki.

W przypadku jeśli w przedmiocie znajdują się reinforced lunagemy i gracz zdecyduje się na włożenie kolejnego lunagemu – tym razem normalnego, to w przypadku porażki tracić się będzie wszystkie lunagemy.

 • Zwiększenie rodziny

Zwiększenie rodziny z 8 na 10 postaci

 • Zmniejszenie ilości rodzajów projektów Ayanad

W grudniowej aktualizacji, zmniejszona zostanie ilość projektów z 20 na 3: armor, weapon i accessory.

Nowa wersja systemu Ayanad nie zmieni starych projektów.

W przyszłości spodziewać się można kolejnych zmian, czyli zbierania skrawków na projekt Ayanad.

 • Eventowe szafy na wyspie Mirage

W tej chwili dodana została możliwość zakupienia rzeczy za tokeny Hallowtide i Pawesome Autumn. W grudniowej aktualizacji dodana zostanie możliwośc wydania tokenów z Rum Runner oraz Blue Salt Festival.

 • FusciaFin delfin

Zwiększona zostanie szansa na wypadnięcie różowego delfina z Dahuta z 1% na 3%

 • Zmiany w Obsidian T6

Jest 8 przedmiotów T6 Obsidian, do wytworzenia których potrzebne jest Oko Lewiatana. W grudniowej aktualizacji Oko zostanie zamienione na: Red Dragon Spine, Kraken Ink Sack, Anthalon’s Hallow.

A tymczasem w Korei… Obsidian tier 7.

 • Bazy T3 w Diamond Shores

Zdarzało się w innych regionach, że w trakcie włączenie serwera aby przetestować aktualizację, i zanim został on otwarty dla graczy, Forteca była atakowana przez Krasnoludy i nie miał kto jej obronić. Aby temu zapobiec wprowadzony zostaje 2-godzinny buff dla NPC znajdujących się w Fortecy w czasie trwania którego nie będą mogły być zabite.

Promocje na Święto Dziękczynienia

W przyszłym tygodniu MarketPlace zostanie zaktualizowany i w grze pojawią się WSZYSTKIE paczki i przedmioty, które zostały usunięte ze sklepu. Będą one dostępne przez tydzień (d0 4 grudnia) i będą mocno przecenione.

Poniżej lista przedmiotów pokazanych w czasie streamu.

Inne rzeczy:

 • Czarny Pegaz i nowy kuter?

W 2016

 • Tytuł za profesję Larceny?

Najprawdopodobniej zostanie naprawiony w grudniowej aktualizacji i trzeba będzie otworzyć Stolen Coinpurse

 • Event na Boże Narodzenie

Więcej informacji w grudniu, ale do gry dodane zostaną światełka, które będzie można zawiesić na domach.

Powróci śnieg, który można wyłączyć w plikach gry.

20141220_archeage_snieg_1000px

8 KOMENTARZE

 1. Super robota ! Dzięki za informacje, od jakiegoś czasu nawet nie oglądam tych streamów bo wiem że za chwilę ujrze ich skrót tutaj.

  • U mnie nie są one planowane – przynajmniej na razie, to jest to bardziej na zasadzie „ech to moze wlacze stream” 🙂
   Mysle nad jakas wtyczka polaczona z blogiem, FB i Twitterem zeby szlo info o streamie i mam nadzieje ze do konca roku będzie to działało 😀

Comments are closed.