Chyba nie jest tajemnicą, że gry komputerowe mogą być w jakimś stopniu uzależniające… Okazuje się, że pewien Rosjanin uzależnił się tak bardzo od Fallout 4, iż postanowił pozwać twórców tej gry do sądu.

Ten tajemniczy mężczyzna z syberyjskiego miasta Krasnojarsk, oświadczył iż zdecydował się na pozew dlatego, że uzależnienie od Fallout 4 kosztowało go utratę pracy, zdrowia i żony.

W ramach rekompensaty za stres i skutki spowodowane trzy-tygodniową sesją gry, mężczyzna ten domaga się 500.000 rubli, co w przeliczeniu wynosi 7.000$.

Fallout4-2015-12-06-codsworth

Oczywiście pozwy za uzależnienie od gier nie są niczym nowym. W 2010 roku jeden z graczy Lineage 2 pozwał NCSoft za to, że gra nie została oznakowana jako uzależniająca i… wygrał! No zobaczymy jak potoczy się sprawa Rosjanin vs Bethesda i czy będzie mieć to wpływ na oznakowanie gier w przyszłości.

I co o tym myślicie? Czy też wytoczylibyście proces firmie tworzącej grę komputerową, a jeśli tak to za co?

Proszę dajcie jakieś absurdalne powody, abyśmy mogli się pośmiać 🙂

5 KOMENTARZE

  1. Za co za glupote i wdrazanie swoich chorych fantazji bez porozumienia z community czytaj system lattice w planetside i inne rozne rzeczy w wielu grach.

  2. W sumie to z pozwaniem Disneya za nowe Gwiezdne Wojny to dobry pomysł… nie dość, że na tym byłem, to w nocy, więc się nie wyspałem. Poza tym w cholerę często o tym myślę, znowu chcę pójść, a potem jeszcze kupię na Blu Rayu. Trzeba pozywać!

Comments are closed.