Kilka dni temu Ubisoft opublikował szczegóły dotyczące planów dla The Division na nadchodzący rok, stwierdzając, że będzie to mieszanka płatnych oraz darmowych rozszerzeń.

Trzy płatne rozszerzenia ukażą się w ciągu najbliższego roku i otrzymają je automatycznie osoby, które zdecydują się zakupić przepustkę sezonową. Niestety na ten moment nie wiadomo ile będzie kosztowała ta przepustka, ale wiadomo, że jej skład prócz rozszerzeń wchodzić będzie specjalna strzelba oraz pistolet, a także zestaw odzieży dla postaci i skórek dla broni.

Pierwsze DLC nazywać się będzie „Underground” i pozwoli na zwiedzanie nowych, nieskrytych rejonów Nowego Jorku położonych pod ulicami tego miasta.

Drugie rozszerzenia nazywać się będzie „Survival” i gracze będą musieli przetrwać tak długo, jak to możliwe w nieprzyjaznym środowisku.

Trzecie rozszerzenia nazwane zostało „Last Stand” i chociaż nie podano żadnych szczegółów, możemy domyślać się, że będzie to walka z olbrzymimi siłami wroga.

Jeśli chodzi o darmowe rozszerzenia, to maja one wprowadzić do The Division nowe tryby rozgrywki oraz wiele innych funkcji.

Przepustkę sezonową (season pass) będzie można zakupić po premierze gry, natomiast teraz jest ona częścią specjalnych edycji The Division.