Okazuje się, że już niedługo do PlanetSide 2 wprowadzony zostanie program anti-cheat, który od kilku miesięcy funkcjonuje na serwerach H1Z1, ARK i w kilku innych grach – BattlEye.

Jeszcze w tym tygodniu spodziewana jest oficjalna informacja od ekipy DayBreak Games, która ma potwierdzić ta podaną na stronie BattlEye. W między czasie RadarX uspojaka graczyPlanetSide 2, że to nie BattlEye banuje, a jedynie sporządza listę podejrzanych kont. Banować nadal będą pracownicy DBG.

Tak BattlEye będzie obecny w PlanetSide 2 i nie będziecie zbanowani za używanie czegoś takiego jak Recursion. Playclaw, Overwolf, OBS, itd także będą w porządku. Należy pamiętać, że BattlEye działa obecnie w wielu innych grach.

Zawsze są obawy związane z użyciem rozwiązań stworzonych przez firmę zewnętrzną, ale używamy tego programu w H1Z1 już od kilku miesięcy i naprawdę jest on dość skuteczny w pozbywaniu się wielu hackerów, jakich widzicie każdego dnia.

Musicie także pamiętać, że to nie BattlEye banuje graczy, ale nasi pracownicy. Wszystko co robi ten program to listę i przekazuje ja nam.

To już tak na wszelki wypadek, zamieściłam na forum listę ewentualnych błędów, jakie mogą się pojawić oraz jak je naprawić 🙂