Jest już dostępny najnowszy raport finansowy NCSoft za pierwszy kwartał 2016 roku i trzeba powiedzieć, że wygląda on całkiem dobrze. Zyski i sprzedaż firmy wzrosły, a to głównie dzięki premierze Blade and Soul na Zachodzie.

201602_blade&soul_Bloodshade_Harbor

Guild Wars 2 także stoi całkiem dobrze – owszem nastąpił spadek w porównaniu do IV kwartału 2015, ale należy pamiętać, że w tamtym okresie wprowadzone zostało rozszerzenie do tej gry – Heart of Thorns. Mimo spadku, zyski z GW2 są nadal zdecydowanie wyższe niż przed premierą dodatku.

Także Aion odnotował większe zyski niż 2015 roku, Lineage nadal zarabia mnóstwo pieniędzy dla NCSoft i jedynie jego następca, Lineage II odnotował niewielki spadek.

wildstar_baner

I na koniec WildStar. Niestety, nie są to dobre wiadomości.

Zeszłoroczna zmiana modelu biznesowego na F2P pomogła wówczas osiągnąć tej grze całkiem niezły wynik, ale na tą chwilę sprzedaż jest najniższa od momentu premiery tej gry. Dodatkowo studio Carbine ogłosiło zmianę waluty premium w tej grze z NCoin na Protobucks. W związku z wynikami gry, jak i zmianą waluty chodzą pogłoski o tym, że NCSoft szykuje się do sprzedaży tego tytułu.

Pełen raport finansowy NCSoft za I kwartał 2016 roku znajdziecie tutaj.

NCSoft-Q1-2016-Financials

1 KOMENTARZ

Comments are closed.