Kilka dni temu na Steam Greenlight trafiła kolejna gra – Foxhole, i muszę powiedzieć, że przyciągnęła ona moja uwagę.

Zazwyczaj nie piszę o grach na Steam Greenlight, ale ta nie dość, że wygląda bardzo oryginalnie, to jeszcze gracze mogą zagrać w jej prototyp. Docelowo tytuł ten ma być B2P i absolutnie nie będzie Pay-to-Win.

Wolelibyśmy zamknąć projekt, niż wprowadzić jakąkolwiek mechanikę związana z pay-to-win.

Foxhole to wieloosobowa gra online, gdzie setki graczy będą walczyć i kształtować wynik wojny. Gra ta ma być połączeniem strategii i taktyki, gdzie każde działanie gracza będzie mieć silny i trwały efekt w tym świecie znajdującym się w stanie ciągłej wojny.

Oczywiście jest to dopiero wersja pre-pre-alpha, ale osoby zainteresowane mogą ściągnąć prototyp gry i wypróbować ten tytuł. Musze jednak uprzedzić Was o kilku rzeczach. Po pierwsze to prototyp ten nie jest jeszcze zoptymalizowany i ma za zadanie przetestować technologię sieciową gry. Do uruchomienia tej gry w tym momencie,  potrzebujecie w miarę dobry komputer wspirający DX11 (minimum: Windows 64-bit, 8GB RAM, 1GB DX11 GPU, Internet).  Dając możliwość przetestowania gry na tym etapie, devsi maja nadzieję, że gracze podzielą się z nimi swoimi opiniami na temat ich pomysłu.

Samo poruszanie się w grze jest obecnie bardzo proste i wyjaśnione jest na poniższym filmie:

 

Jeśli zdecydujecie się ściągnąć Foxhole i go wypróbować, to pamiętajcie, że jest to prototyp, a więc wiele rzeczy jeszcze nie ma wprowadzonych i nie działa jak powinno. Nie tworzy się jako-takiego konta i gra nie zapamiętuje hasła, więc użyjcie zastępczego. Po wylogowaniu, Wasza postać przestaje istnieć – przynajmniej na razie 🙂

2 KOMENTARZE

Comments are closed.