Ja to mam chyba talent do wynajdywania gier survivalowych, które mogą Was zainteresować. Tym razem o grze singleplayer, która w przyszłości dodany mieć będzie tryb multiplayer.

Badiya to gra arabskiego studia Semaphore Lab, której to akcja osadzona została na pustyni zaraz po wydarzeniach I Wojny Światowej. Jest to okres kiedy rozpoczęło się proces zjednoczenia tychże rejonów i na bazie ówczesnych, często krwawych, wydarzeń historycznych powstała znana nam dzisiaj Arabia Saudyjska.

Rozgrywka Badiya jednakże skupiać się będzie na aspekcie survivalowym, bo jak większość z Was zdaje sobie sprawę, przetrwanie na gorących piaskach pustyni nie jest takie łatwe. Zgodnie z opisem świat tej gry jest proceduralnie generowany, zachęcającym do eksploracji. I chociaż pustynia w tej grze jest podobno olbrzymia, to gracze będą mieć szansę znaleźć liczne osady, wsie, obozy, starożytne ruiny i oazy, a wszystko to na terytoriach należących do lokalnych klanów. Gracze będą musieli przeszukiwać świat w poszukiwaniu narzędzi i broni, a oprócz tego aby mieć szansę przetrwać, polować na zwierzynę żyjącą w tym świecie.

W przyszłości ekipa z Semaphore Lab ma zamiar wprowadzić do gry misje fabularne opowiadające prawdziwą historię tych regionów. Na to jednak trzeba będzie poczekać, podobnie jak i na premierę na PS4 i Xbox One.

A co z premiera na PC? Okazuje się, że gra ta ma być dostępna już od dzisiaj na Steam Early Access.