Brak PC-etowej wersji Red Dead Redemption 2 powoduje, że pojawiają się tytuły pragnące wypełnić tę pustkę. Jakiś czas temu głośno było o Wild West Online – i wiemy jak to się skończyło. Teraz kawałeczek tego tortu, chce uszczknąć kolejne studio.

Na Steam pojawiła się kolejna alternatywa dla fanów klimatu Dzikiego Zachodu, którzy na końskim grzbiecie chcą podążać w stronę słońca, brać udział w rewolwerowych pojedynkach, a nawet założyć rodzinę.

Kilka dni temu we wczesnym dostępie na Steam zadebiutował Heat, łączący w sobie elementy RPG i survivalu.

Przetrwaj w dziczy, wyrób swoja renomę, poznaj kogoś wyjątkowego, załóż rodzinę i dominuj. Zdobądź władzę jako prezydent, stań się sprawiedliwym szeryfem, walcz o swoje plemię jako wódz, a także okaż południową gościnność jako gubernator.

Zwiastun nie wygląda źle, a do tego autorzy obiecują wiele interesujących funkcji.

Gracze będą mogli założyć własne rodziny z innymi użytkownikami, bądź też postaciami niezależnymi. Oczywiście nasze pociechy trzeba będzie karmić i ubierać, ale gdy dorosną staną ramię w ramię do walki z rodzicami. Co ciekawe, dzieci będzie można także „adoptować” z sierocińców, ale proces ten ponoć jest bardzo drogi, a do tego można przejąć dzieci innych graczy, gdy on nie znajduje się w ich pobliżu.

Tytuł oferuje system awansu społecznego i ostatecznie będzie można zostać prezydentem, gubernatorem, wodzem, czy też szeryfem. Osiągając trzy pierwsze stanowiska, otrzymuje się kawałek ziemi i pomocników. Szeryfowi wystarcza podobno rewolwer.

Z innych ciekawostek, to surowce dużych rozmiarów (np. drewno, kamień, itd.) przechowuje się w stosach, podczas gdy resztę mniejszych zasobów standardowo w przystosowanych do tego pojemnikach.

Prócz tego gracze mogą budować drogi, by szybciej się po nich poruszać, tworzyć własne domy, a także uprawiać rośliny i hodować zwierzęta.

Brzmi fajnie – prawda?

Jest jednak małe „ale„… Studio Codehatch jest niestety znane z tego, że wypuszcza grę we wczesnym dostępie, wiele obiecuje, po czym ją porzuca. Tak właśnie stało się z kosmicznym sandboxem Starforge, który ostatecznie został usunięty ze Steam, oraz z ciekawie się zapowiadającym, ale od dawna nie aktualizowanym, Reign of Kings.

Więc jeśli zdecydujcie się na wypróbowanie Heat, to miejsce na uwadze powyższe ostrzeżenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here