Brak PC-etowej wersji Red Dead Redemption 2 powoduje, że pojawiają się tytuły pragnące wypełnić tę pustkę. Jakiś czas temu głośno było o Wild West Online – i wiemy jak to się skończyło. Teraz kawałeczek tego tortu, chce uszczknąć kolejne studio.

Na Steam pojawiła się kolejna alternatywa dla fanów klimatu Dzikiego Zachodu, którzy na końskim grzbiecie chcą podążać w stronę słońca, brać udział w rewolwerowych pojedynkach, a nawet założyć rodzinę.

Kilka dni temu we wczesnym dostępie na Steam zadebiutował Heat, łączący w sobie elementy RPG i survivalu.

Przetrwaj w dziczy, wyrób swoja renomę, poznaj kogoś wyjątkowego, załóż rodzinę i dominuj. Zdobądź władzę jako prezydent, stań się sprawiedliwym szeryfem, walcz o swoje plemię jako wódz, a także okaż południową gościnność jako gubernator.

Zwiastun nie wygląda źle, a do tego autorzy obiecują wiele interesujących funkcji.

Gracze będą mogli założyć własne rodziny z innymi użytkownikami, bądź też postaciami niezależnymi. Oczywiście nasze pociechy trzeba będzie karmić i ubierać, ale gdy dorosną staną ramię w ramię do walki z rodzicami. Co ciekawe, dzieci będzie można także „adoptować” z sierocińców, ale proces ten ponoć jest bardzo drogi, a do tego można przejąć dzieci innych graczy, gdy on nie znajduje się w ich pobliżu.

Tytuł oferuje system awansu społecznego i ostatecznie będzie można zostać prezydentem, gubernatorem, wodzem, czy też szeryfem. Osiągając trzy pierwsze stanowiska, otrzymuje się kawałek ziemi i pomocników. Szeryfowi wystarcza podobno rewolwer.

Z innych ciekawostek, to surowce dużych rozmiarów (np. drewno, kamień, itd.) przechowuje się w stosach, podczas gdy resztę mniejszych zasobów standardowo w przystosowanych do tego pojemnikach.

Prócz tego gracze mogą budować drogi, by szybciej się po nich poruszać, tworzyć własne domy, a także uprawiać rośliny i hodować zwierzęta.

Brzmi fajnie – prawda?

Jest jednak małe „ale„… Studio Codehatch jest niestety znane z tego, że wypuszcza grę we wczesnym dostępie, wiele obiecuje, po czym ją porzuca. Tak właśnie stało się z kosmicznym sandboxem Starforge, który ostatecznie został usunięty ze Steam, oraz z ciekawie się zapowiadającym, ale od dawna nie aktualizowanym, Reign of Kings.

Więc jeśli zdecydujcie się na wypróbowanie Heat, to miejsce na uwadze powyższe ostrzeżenie.

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułSubnautica: Below Zero z kosmicznymi pingwinami już dostępna
Następny artykułFortnite Battle Royale szykuje się na koncert Marshmello