Kilka dni temu studio Gaijin Entertainement ujawniło, że pracuje nad tajemniczym projektem, a wczoraj oficjalnie zapowiedziało strzelankę Enlisted.

Enlisted ma być strzelanką drużynowa i prawie-MMO w jednym, której akcja, przeniesie graczy na pola najsłynniejszych walk II wojny światowej. Gra ta stawiać będzie na realizm, a w walkach będzie mogło wziąć udział nawet 100 graczy. Zapowiada się całkiem nieźle, gdyby nie kilka „ale„.

Po pierwsze to fakt, iż każde pole bitwy będzie osobną pełno-płatną grą. Oznacza to, że dwie pierwsze ogłoszone kampanie: Lądowanie w Normandii i Bitwa o Moskwę, są tak naprawdę osobnymi grami, które trzeba będzie zakupić – oczywiście we Wczesnym Dostępie.

To co jednak najbardziej mnie martwi, to fakt że studio Gaijin Entertainemt uruchomiło kampanię zbierania funduszy na ten projekt z kolejnymi poziomami. Jeśli graczom uda się zebrać 250.000$ to otrzymają kolejną grę – Kampania w Tunezji.

Nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony fajny pomysł na strzelankę, a z drugiej potworne wyciąganie pieniędzy z kieszeni graczy – i to nie na jedną, ale na kilka gier.

 

Poprzedni artykułSea of Thieves szykuje się na pierwsze Alpha testy
Następny artykułDark Knight w akcji
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulas

Uczą się od najlepszych. Gracze i tak zapłacą jak owieczki na strzyżenie.

LoOBuZ

Mamy BF1 niedługo pierwsze DLC olać Ślimaka.

Balrogos

Tylko ze BF1 jest slabe i ssie 🙂

Balrogos

Mnie kupili ale zaczekam na pelna wersje jak wyjdzie.

LoOBuZ

To twoje zdanie.dla mnie jest najlepszą odsłoną serii.Żadnych laserów blasterów i plecaków rakietowych.Brutalne bitwy.Jak kiedyś zrobią może WW II będę wniebowzięty.

Balrogos

Powtarzam BF1 nie jest osadzonyw realiach 1 wjny, BF1 to tkai przeteksturowany battlefront ala western.

LoOBuZ

Żadna gra nie jest w jakiś realiach bo musiałaby być symulatorem i nie było by mowy o balansie.Choćby w czasie WWII Tygrysy biły na głowę Shermany.Battlefield 1 to po prostu gra ARCADE i tyle.Strzelanka z elementami z WW 1.Dostosowana do potrzeb graczy.Chcesz reali to graj Verdum Balrogos.Battlefield nigdy nie był symulatorem tylko grą ARCADE i pod takie schematy był zawsze tworzony.JAk cchesz klimat w BF to zagraj tryb Hardcore bez HUD.Uwierz można poczuć ten klimat .

Biurokrata

Żadnych Early Access więcej. Będzie pełna wersja na Steam to kupię.