Zapowiada się, że Sea of Thieves będzie bardzo unikalną wieloosobową grą, gdzie prawie cała jej akcja dzieje się na morzu pełnym walk i pijackich śpiewów.

Oczywiście to gracze wcielą się w piratów i to od nich zależeć będzie czy chcą cały dzień spędzić na piciu rumu, czy też wolą udać się na podbój mórz i zatopić kilka statków. No dobrze, dodać do tej listy można także eksplorację wielkiego otwartego świata, szukanie skarbów, a nawet walki na lądach. Z racji tego, iż gra ta będzie sandboxem, więc to gracze będą decydować jakie mają w niej cele.

Efekty specjalne w Sea of Thieves

Z pewnością najbardziej interesującym założeniem są wspólne przygody graczy na statku, gdyż każdy z nich stanie się odpowiedzialny za inne zadania. Oczywiście to kapitan będzie musiał dać znać kiedy rozwijać i zwijać żagle, czy tez podnieść kotwicę, a nawet zainicjować śpiew aby odbudować morale załogi. A jak przyjdzie co do czego to do obowiązków poszczególnych osób załogi dojdzie jeszcze obsługa dział oraz naprawianie uszkodzeń.

No cóż, Sea of Thieves zapowiada się naprawdę ciekawie, ale po wielu krótkich dziennikach developerskich przedstawiających różne aspekty tej gry, myślałam, że na pierwsze testy poczekamy jeszcze jakiś czas.

Okazuje się, że się myliłam i pierwsze techniczne Alpha testy rozpoczną się już 16-tego grudnia. Aby wziąć udział w tych testach należy dołączyć do Insider Programme, który skupia osoby chcące pomóc w tworzeniu tej gry. Oczywiście są one objęte NDA, ale przynajmniej widać, że kotwica poszła w górę.