Pod koniec września Amazon Games Studio ujawniło trzy projekty, nad którymi trwają prace – jednym z nich Breakaway, czyli Arena do drużynowych walk PvP.

I już pewnie sobie myślicie: „eee tam, kolejny klon Overwatch”… Przykro mi, że Was rozczaruję, ale nie. Breakaway ma dość oryginalne podejście, które możecie kojarzyć z popularnej i, nieco przereklamowanej jak dla mnie, piłki nożnej.

breakaway-key-art-anne

W Breakaway do walki stają dwie drużyny złożone z czterech graczy, którzy mogą wybrać legendarnych wojowników takich jak chociażby Spartakus, Morgana La Fay, czy też Vlad Palownik.Walki rozgrywać się będą w takich legendarnych miejsca jak El Dorado, Atlantyda, Valhalla, czy też Styks.

Jeśli myślicie, że zabicie drużyny przeciwnej jest celem tych drużyn, to się mylicie. Owszem jest to jedna z możliwości wygrania, ale tylko pod warunkiem, zabicia wszystkich członków drużyny, zanim ktokolwiek zdąży się odrodzić.

Sam mecz składa się z pięciu czterominutowych rund, podczas których gracze starają się umieścić specjalny relikt, przypominający piłkę, w bazie przeciwnika. Mecz wygrywa drużyna, która jako pierwsza wygra trzy rundy.

Dodatkowo każda z postaci będzie mogła przywołać na arenę określone struktury, które dynamicznie zmieniać będą rozgrywkę. Dla przykładu Thorgrim przywołuje Pulsujący Młot zadający obrażenia przeciwnikom w danym rejonie oraz ścianę blokującą przejście. Inni bohaterowie mogą przywołać trampoliny, rampy nadające prędkości, lustra zadające obrażenia, pułapki, wieżyczki oraz struktury leczące. Każda z postawionych struktur może zostać zniszczona przez drużynę przeciwną, a niezniszczone trwać będą przez wszystkie rundy.

W przerwie pomiędzy rundami, gracze będą mogli ulepszyć swoja postać, zakupując w sklepie coraz lepszy sprzęt dla swojej postaci.

breakaway-sprzet

Muszę powiedzieć, że pomysł jest dość ciekawy i jeśli chcielibyście wypróbować ten tytuł, to teraz macie szansę.

Pierwsze Alpha testy Breakaway startują już jutro – w czwartek, 15 grudnia (ok, 19:00 czasu polskiego), i potrwają do poniedziałku, 19 grudnia. Wygląda na to, że w testach tych może wziąć udział każda osoba posiadająca konto Twitch. Przynajmniej jeśli o mnie chodzi, to po zalogowaniu się na stronie Breakaway swoim kontem Twitch, mam możliwość ściągnięcia tej gry. Ciekawe tylko, czy będą mogła się zalogować 🙂

No więc – ktoś z Was będzie próbował w to zagrać w ten weekend?

Poprzedni artykułDark Knight w akcji
Następny artykułH1Z1: King of the Kill wprowadza Kill Cam