Troszkę się działo w ArcheAge w ostatnim miesiącu, więc nie ma co się dziwić, że ekipa tej gry postanowiła zrobić sobie odrobinę dłuższy odpoczynek i zamiast piątkowego streama, odpowiadała na pytania graczy na Reddit.

Wprowadzenie aktualizacji 3.0 na serwery ArcheAge nie przebiegło tak jak planowano. Po pierwsze to zainteresowanie nowymi serwerami przerosło oczekiwania Trion i w przypadku regionu NA nie pomogło zwiększenie pojemności tego serwera o 600%, co spowodowało dodanie kolejnego. W tym samym czasie trwał uporczywy atak DDoS na serwery Triona, co tez nie pomagało i wprowadzało jeszcze więcej zamieszania. Udało się w końcu ogarnąć te najważniejsze problemy, ale wiele spraw wymaga jeszcze poprawek.

Plusem tego wszystkiego jest to, że każdego dnia w którym były problemy z serwerami ArcheAge, ekipa Triona publikowała komunikat o stanie tej gry, o tym nad czym pracują i kiedy można spodziewać się kolejnych udogodnień. Miejmy nadzieję, że ten rodzaj komunikacji pozostanie na dłużej.

No dobrze, to skupmy się na tych najważniejszych informacjach, jakimi podzielono się graczami ArcheAge w dniu wczorajszym.

  • Obsługa klienta

Zacznijmy od tego, że dział obsługi klienta w Trion zasypany jest tysiącami listów od graczy i na tą chwilę przewidywany czas odpowiedzi to pomiędzy 5 a 7 dni. Jest już coraz lepiej, ale jeśli będziecie mieć jakiś problem to i tak musicie uzbroić się w cierpliwość.

  • Cash Shop na Fresh Start serwerach

Zgodnie ze słowami producenta gry Khrolana, ekipa Trion jest zdeterminowana trzymać się pierwotnego planu, a to znaczy wprowadzanie konkretnych przedmiotów, tak by pasowały do progresji gry.

Tak długo jak Khrolan stoi na straży tej gry, gracze na Fresh Start serwerach nie zobaczą Rumbling Sapling (czyli drzewek z większą szansą na pioruna) i to zarówno w bezpośredniej sprzedaży, jak i w skrzynkach.

Na tą chwilę także do sklepu nie trafią pety i mounty niedźwiedzi oraz yat, a to dlatego aby zachować wyjątkowość profesji hodowli zwierząt. W kolejnym miesiącu natomiast do sklepu dodane zostanie więcej kostiumów, niektóre pety (bez lavaspark, hellhound, małpy i innych podobnych). Serwery Fresh Start nie zobaczą także Supply Crate przez jeszcze co najmniej miesiąc albo i dłużej, a kiedy w końcu skrzynka ta trafi do gry to zawierać będzie w sobie głównie artykuły konsumpcyjne (bez archeum i lunarite). Czerwone charmy oraz Lucky pointy pozostać mają bardzo rzadkie.

  • Kolejne aktualizacje

Na 25 stycznia zaplanowano kolejną aktualizację w ArcheAge, która doda kilka eventów. Powraca Pawsome Festival z nowym petem jako nagrodą (Corgi), a także nowy Rift na Walentynki.

Lutowa aktualizacja, zaplanowana została na trzeci tydzień tego miesiąca i  wprowadzi do gry nowego bossa na Aurorii – Thunderwing Titan, a także poprawki i kilka zmian.

 

Po tym aktualizacja 3.0 będzie w miarę kompletna, więc od marca można wyczekiwać kolejnych nowości.

  • Fire / wave lunarite

W styczniowej aktualizacji lunarite te dodane zostaną do Metal Box z większą szansą na wypadnięcie. Jest także możliwe, że zanim dostępność Lunarite zostanie naprawiona, dodane ono zostanie do gry poprzez różnego rodzaju eventy.

  • Lunar / Solar farm na Fresh Start serwerach

Na razie nie ma w planach aby dodać je na tych serwerach.

  • B200 / S200

Nowy samochód i związane z nim ulepszenia trafia na serwery Legacy o wiele wcześniej niż na serwery Fresh. Na ten moment samochód ten trafić może do gry w połowie marca.

Dla osób które nie wiedzą – samochód ten jest już dostępny na serwerach koreańskich. Zabiera on trzy paczki w bagażniku i czterech pasażerów z paczkami. Obecne samochody można będzie ulepszyć na ten model.

 

Wygląda na to, że w przypadku Fresh Start serwerów Trion rzeczywiście planuje powstrzymać się z wprowadzaniem do gry przedmiotów, które mogłyby zaburzyć progresję tych serwerów. Może w końcu uda się im dotrzymać słowa 🙂

Gra ktoś z Was na serwerze Fresh Start? Możecie powiedzieć powiedzieć, jak się Wam gra?

1 KOMENTARZ

  1. Gra się spoko …co prawda niestety gram sam , nie jestem w żadnej gildii i ostatnio przez taką jedną rzecz ostatnio nie grałem ale w sumie to spoko się gra

Comments are closed.