Wielkimi krokami zbliża się zapowiedziana na 31 stycznia premiera sandboxowego survivalu studia FuncomConan: Exiles.

Nie ma więc co się dziwić, że dzisiaj gracze otrzymali nowy dziennik developerski oraz film przedstawiający system budowania, a wieczorem (19:00) będą mogli obejrzeć na Twitch.tv kolejny stream z rozgrywki.

Wracając do systemu budowania, jaki obecny będzie w tej produkcji, to z zapowiedzi wygląda, że będzie ona bardzo rozbudowany.

Ziemie Wygnańców to nieprzyjazne, bezlitosne miejsce, gdzie silniejsi depczą słabszych stopami odzianymi w sandały. Aby przeżyć, będziesz potrzebować broni, aby zachować siły – jedzenia i picia, a zabójczych burz piaskowych i potworów unikniesz tylko dzięki schronieniu, budując własny dom.

Gdy już zadbasz o swoje podstawowe potrzeby, najważniejsze stanie się zbudowanie schronienia.

Zgodnie ze słowami projektantów gry, budulec w Conan: Exiles dzielić się będzie na trzy poziomy. Na początku będzie możliwe tworzenie tylko najbardziej podstawowych fragmentów budynków poziomu pierwszego z kamienia i drewna. Choć zapewniają one nieco ochrony przed żywiołami, to ktoś może przyjść i zrobić wyłom w twoich umocnieniach.

O słoniach, niewolnikach, burzy piaskowej i religii w Conan: Exiles

W miarę postępów, gracze uzyskają dostęp do lepszych murów i fundamentów. Fragmenty budynków poziomu drugiego są dużo bardziej wzmocnione, niż ich podstawowe odpowiedniki i wyglądają także dużo lepiej. Po osiągnięciu trzeciego poziomu, nawet najbardziej podstawowe schronienie, będzie niezwykle odporne na ataki wroga, a przy tym będzie wyglądać niczym prawdziwa forteca.

Najważniejszymi elementami budynków będą fundamenty i mury. Jeśli chodzi o fundamenty, to będą mieć one kształt kwadratowy oraz trójkątny, przez co będzie można tworzyć budynki o różnych kształtach. Można będzie je także podnosić lub obniżać, aby dopasować do podłoża, na którym się je buduje. Mury będą automatycznie przylegać do fundamentów, a dzięki konturom gracze zobaczą jeszcze przed umieszczeniem danego fragmentu, jak będzie on wyglądać. W ten sposób nie zostaną zmarnowane surowce, budując coś, co trzeba by było chwile potem zburzyć. A do tego, umieszczenie elementów sufitu na murach umożliwi graczom tworzenie wielopiętrowych budynków – doskonałego miejsca na stanowiska rzemieślnicze oraz przechowywanie zapasów.

Zasadniczo jest możliwe wznoszenie dowolnych budowli, o ile starczy zasobów. Można nawet budować na zboczach gór lub na krawędziach urwisk, jeśli ktoś marzy o domu nad przepaścią. Warto by było jednak zainwestować w kolumny wspierające konstrukcję.

Wygląda na to, że studio Funcom stanęło na wysokości zadania i doda do gry także mnóstwo elementów dekoracyjnych do budynków. Łóżka, stoły, krzesła, gobeliny, trofea myśliwskie oraz szeroki wybór przedmiotów ozdobnych – to wszystko pomoże graczom stworzyć niepowtarzalny wygląd domu. Nie zapomniano także i o fasadach, na których to będzie można umieszczać proporce, flagi i markizy, dzięki czemu przeciwnicy będą wiedzieli do kogo należy dane terytorium.

Polska wersja językowa Conan: Exiles

Warto pamiętać o jednym ALE… Wszystko, co zostało stworzone, można także i zniszczyć. Z niektórych surowców znajdowanych na Ziemiach Wygnańców, można wytworzyć wybuchające słoje. Te niezwykle wybuchowe przedmioty mogą w odpowiednich ilościach zniszczyć każdą budowlę, tworząc wyłomy w umocnieniach i narażając właściciela na ataki. Dlatego też warto będzie pomyśleć o pułapkach rozmieszczanych wokół domów, które to mogą pomóc w zachowaniu mozolnie zgromadzonych nagród.

No i jak Wam się to podoba? Bo jak dla mnie wygląda to rewelacyjnie!

Macie w planach zakupić Conan: Exiles, mimo iż wystartuje on na Steam w programie Wczesnego Dostępu?

conan-exiles-infografika-budowanie

8 KOMENTARZE

  1. Prawilnie przypominam, że to jest praktycznie kopiuj/wklej z Rusta, więc o zachwyty ciężko chyba, że w stronę Rusta 😉

  2. Nie dla wczesnego dostępu. Informacja o zamknięciu serwerów Landmark`a powstrzymuje mnie przed zaufaniem komukolwiek kto sprzedaje we wczesnym dostępie.

Comments are closed.