Już niedługo będziemy mogli zwiedzać fascynujący świat Pandory nie wychodząc z domu!

Ubisoft ogłosił, że rozpoczął współpracę ze studiami filmowymi Lightstorm Entertainment oraz Fox Interactive, aby stworzyć nowatorską grę na konsole i PC, której akcja usytuowana zostanie na pięknym, ale i niebezpiecznym księżycu Pandora, znanego fanom filmu Avatar.

Grę tworzyć będzie studio Massive Entertainment, to samo które stworzyło The Division. Strzelanka ta pobiła w zeszłym roku kilka rekordów branży gier, wliczając w to najlepiej sprzedający się w pierwszym tygodniu po premierze tytuł z nowej serii. Nowa gra powstanie na silniku Snowdrop, czyli tym samym który został użyty w The Division i South Park: The Fractured but Whole

Film Camerona z 2009 roku zarobił ponad 2,7 miliarda dolarów i mimo, że zapowiedziano kolejne cztery części z tej serii, to zainteresowanie nimi z pewnością nie jest aż tak wielkie, jakby się można tego było spodziewać. A szkoda, bo może i Avatar nie miał rewelacyjnej fabuły – chociaż nie była zła, to jednak efekty 3D zapierały wówczas dech w piersi. Przyznam się Wam, że oglądałam ten film w kinie kilka razy, właśnie ze względu na te efekty 🙂

No cóż, wygląda na to, że Fox Interactive i Massive pracują razem nad grą, która nie tylko rozwinie i pogłębi uniwersum Avatara, ale i ponownie wzbudzi zainteresowanie tą franczyzą. A hype na Avatara z pewnością będzie rósł, bo machina marketingowa dla kolejnych filmów dopiero ruszy i nie da nam zapomnieć o tym tytule przez kolejne lata.

A jakie są Wasze wspomnienia związane z Avatarem? Czy może jedyne niebieskie ludziki, z którymi się identyfikujecie to… Smurfy?