Twórcy Conan Exiles, studio Funcom, ujawniło w najnowszym raporcie finansowym spółki nie tylko ile egzemplarzy tej gry dotychczas sprzedano, ale i plany na przyszłość związane z tym tytułem.

Po przeczytaniu raportu można powiedzieć, że po raz pierwszy od kilku lat, studio Funcom wyszło z dołka finansowego, a to wszystko dzięki swojej najnowszej produkcji – Conan Exiles.

Tylko w ciągu pierwszych 28 dni od premiery tej gry na Steam Early Access, sprzedano ponad 480.000 kopii, co znacznie przekroczyło pierwotne założenia tego studia, które to miało wcześniej nadzieję sprzedać taką ilość egzemplarzy, ale w rok. Po raz pierwszy w historii studia Funcom, koszt produkcji gry pokryty został w całości w siedem dni po premierze, dzięki czemu Conan Exiles przynosi teraz zyski, chociaż to dopiero początek prac nad tym tytułem.

Co ciekawe, to w raporcie mozna znaleźć zestawienie porównawcze do innych gier survivalowych obecnych na platformie Steam Early Access, z czego tylko jedna (Reign of Kings) nie jest w fazie Wczesnego Dostępu.

Jak widać, Wczesny Dostęp służy firmom tworzącym gry survivalowe.

W kolejnych miesiącach studio planuje zainwestować w Conan Exiles kolejne 5-10 milionów dolarów, które to przeznaczone zostaną na kampanie marketingowe, prace nad nowymi zawartościami oraz importem gry na konsole.

Oczywiście Funcom zdaje sobie sprawę, że gra ta ma kilka problemów technicznych oraz błędów, nad poprawą których trwają prace. Do obecnej chwili studio wprowadziło 18 mniejszych i większych poprawek do gry, ale jeśli chodzi o przyszłość, to spodziewać się należy, że wraz z upływem czasu wydłuży się czas pomiędzy kolejnymi aktualizacjami.

Gracze Conan Exiles mogą stworzyć własną armię z niewolników

W planach twórców jest wprowadzanie do gry co dwa tygodnie regularnych łatek, które to mają poprawiać wydajność oraz stabilność tej produkcji wraz z licznymi poprawkami błędów. Duże aktualizacje będą wprowadzane rzadziej, ale gracze mogą liczyć na to, iż dodadzą one nowe funkcje, takie jak chociażby machiny oblężnicze, system farbowania, wierzchowce, itd. Już teraz zaplanowano 4-6 większych aktualizacji w 2017, oraz kolejną w pierwszych miesiącach 2018 roku.

A kiedy będzie można zagrać w Conan Exiles na konsolach? Okazuje się, że studio Funcom planuje udostępnić tą grę na XBox Game Preview już w III kwartale 2017 roku, podczas gdy premiera na PC, PS4 i Xbox zaplanowana została na początek przyszłego roku.