Twórcy sieciowego Dauntless, studio Phoneix Labs, zamieścili niedawno artykuł na temat systemu gildii jaki będzie funkcjonował w tym kooperacyjnym, wieloosobowym RPG-u.

Podczas gdy artykuł ten opisuje funkcje takie jakich można spodziewać się po gildiach, jak chociażby bonusy, to Dauntless z pewnością nie będzie grą, gdzie mniej aktywni gracze będą mogli polegać na swoich kolegach z gildii, którzy wykonają za nich cała pracę. W rzeczywistości, nieaktywni gracze będą musieli nadrobić zaległości, aby za zarobioną reputację móc uaktywnić pewne bonusy potrzebne w czasie polowań na behemoty.

Zgodnie z opisem, system gildii w Dauntless został zaprojektowany w taki sposób, aby gildie były czymś specjalnym. Właśnie dlatego gracze będą musieli włożyć sporo wysiłku, aby nawet móc stworzyć gildię, bo potrzebne do tego będą specjalne notatki, które zdobywa się w świecie.

O ile, że założenie, jak i bycie członkiem gildii, będzie niezłym wyzwaniem, to bycie w niej zostanie przez twórców nagrodzone. Ekipa Phoenix Labs ma w planach udostępnić graczom będącym w gildiach pewnie unikalne elementy kosmetyczne, pozwalające na stworzenie ciekawego wizualnego wizerunku gildii.

A z okazji trwających targów PAX East, twórcy gry opublikowali nowy zwiastun pokazujący rozgrywkę w Dauntless, a w szczególności walkę z behemotami Pangar i Shrike. Możemy także spojrzeć na broń, jaka używana będzie do walki, jak chociażby coś co przypomina młoto-strzelbę.

Brzmi i wygląda ciekawie, prawda? Gra będzie darmowa i ma mieć premierę jeszcze w tym roku.