Znacie ten ból, kiedy to zaczynacie grać w nowe MMO, które to jest dostępne już od jakiegoś czasu, i dogonienie weteranów wydaje się niemożliwym zadaniem?

Praktycznie w każdej grze jest ten problem, ale w Skyforge był on na tyle poważny, że twórcy gry zdecydowali się na wprowadzenie dość dużych zmian. Aby ułatwić życie początkującym graczom, wszyscy gracze będą mieć teraz limitowany dzienny dostęp do badań z Wieży Wiedzy (Tower of Knowledge). Oprócz tego, rozbudowywanie tej struktury nie będzie już wymagało kredytów.

Prócz Wieży, także i Katedra stanie się bardziej efektywna jeśli chodzi o pozyskiwanie wyznawców dla każdej postaci, która przecież w tej grze jest bogiem. Każdy wyznawca wielbiący daną postać da jej jeden punkt mocy (might), więc im więcej wyznawców będzie gracz posiadał, tym potężniejszy się stanie. Aby przyciągnąć nowych wyznawców użyć będzie można specjalnych rytuałów, ale także i ich dzienny limit został ograniczony do trzech. prócz tego gracze będą mogli również korzystać z wiedzy, jaka posiedli niszcząc swoich przeciwników, aby moc stworzyć specjalne prototypy zwiększające ich statystyki.

Posiadaczy PlayStation 4 ucieszy poza tym informacja, że już tej wiosny Skyforge dostępny będzie na tej platformie.

Poniżej zamieszczam nowy zwiastun, a jeśli chcecie uzyskać więcej informacji na temat wprowadzonych ostatnio zmian, to zerknijcie na oficjalną stronę gry.