Jeśli myślicie, że okres wakacyjny jest nieco spokojniejszym czasem dla twórców MMORPG, to się mylicie. Studio XL Games zapowiedziało kilka dni temu kolejną wielką aktualizację do ArcheAge, a co za tym idzie multum zmian i nowości.

Patrząc na fora oraz Reddit, widzę że aktualizacja 3.5 nie do końca spodobała się graczom zachodniej wersji ArcheAge – szczególnie zmiany wprowadzone w handlu paczkami. Mam więc nadzieję, że kolejna – prawdopodobnie 4.0, przypadnie Wam do gustu. A szczególnie osobom lubiącym PvP.

Nie ujawniono jeszcze wszystkich szczegółów tejże aktualizacji, ale podano już te najważniejsze zmiany. No to zaczynajmy…

Cross – serwerowe Areny PvP

Gracze ArcheAge w końcu będą w stanie rywalizować w rankingach między-serwerowych na Arenie. I nie chodzi tutaj o pojedynki 1 vs 1 oraz pomiędzy drużynami, ale także i walki na nowej morskiej arenie, jaka dodana zostanie w tej aktualizacji.

Nowa arena – morska

Gracze będą mogli wybrać jeden z trzech trybów oraz jeden z czterech, wyposażonych przez XL Games, statków:

 • szybki
 • zadający duże obrażenia
 • zbalansowany
 • oraz przygotowany pod taranowanie innych statków

 

Na każdym statku znajdzie miejsce pięć osób, a walczyć będą ze sobą cztery drużyny. Na terenie areny znaleźć będzie można specjalne obiekty dające buffy dla statku i graczy, takie jak na przykład zwiększające punkty życia, czy też przyzywające inne statki na pomoc.

Jest też tam pewien nowy przeciwnik, ale nic więcej na razie o nim nie wiem

 

Nowa waluta i sklep

Nagrodą za uczestnictwo w walkach na Arenie będzie nowa waluta, a nie punkty honoru jak dotychczas, za którą będzie można zakupić wiele interesujących rzeczy, wśród nich tytuł dając +25 do wszystkich statystyk, 3% szansa na krytyka, oraz odporność zwiększona o 300.

System tytułów

Gracze będą w stanie wybrać podobający się im tytuł dla swojej postaci – z tych posiadanych, i wykorzystać efekty z innego.

Ulepszony Serpentis

Ulepszono łupy w Serpentis. Shardy mają większą szansę wypadnięcia, a dodatkowo z bossów zawsze będą lecieć kryształy. I to co ważne, obie te rzeczy wypadać będą dla wszystkich osób, więc koniec z walką o nie. Dodano także nowe, mocniejszy ekwipunek, ale na ten moment nie wiem jaki.

Nowa rezydencja

Nowa rezydencja ma trzy piętra i możliwość umieszczenia 300 przedmiotów. Dodatkowo wygląda na to, że wszystkie rezydencje mają powiększone ogrody.

 

Inne:

 • 2 rajdy można połączyć w jeden – do 100 osób;
 • FoV (Field of View) do 150%
 • ulepszony interefjs craftu;
 • wymiana warrior medal na honor i meritów na gilda star;
 • można włączyć i wyłączyć efekty pogodowe w opcjach;
 • koniec RNG dla naszyjnika z Halcyona – zawsze wskoczy na kolejny poziom;
 • zmiana w wytwarzaniu obsidianów.

Na razie to wszystko co wiem, ale mam nadzieję, że informacje te okażą się Wam przydatne. Zakładać można, że aktualizacja ta trafi na serwery TRIONa pod koniec roku, więc macie odpowiednio dużo czasu aby się do niej przygotować 😀

I co sądzicie o tych zmianach? Dajcie znać w komentarzach poniżej 😀