Pamiętacie może lata dziewięćdziesiąte? No cóż, jeśli jesteście tak starzy jak ja lub tez po prostu interesuje Was branża gier, to mam dla Was gratkę.

Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach” to film dokumentalny, który ukazał się w 2015 roku, a teraz udostępniony został za darmo i warto go obejrzeć 🙂

W latach dziewięćdziesiątych ukazywało się w Polsce kilkanaście czasopism poświęconych tematyce gier, a twórcy filmu przeprowadzili wywiady z redaktorami takich ówczesnych tytułów jak: Świat Gier Komputerowych, Gambler, Top Secret, czy też Secret Service. Swoimi wspomnieniami dzielą się między innymi Piotr Pieńkowski (z którym często pogrywam w survivale i mogliście go usłyszeć na moich streamach), Marcin Górecki, Michał Śledziński, czy też Adrian Chmielarz.

Pomimo niesprzyjających warunków w moim domu (dziewczyna i gry – kto to słyszał, marsz do garów!), zaczytywałam się cichaczem w tych czasopismach. A do tego, w piwnicy mojego teścia, leży kilka stert „tych staroci” należących do mojej połówki, których absolutnie nie pozwalam wyrzucić.

Nie miałam swojego faworyta – tak naprawdę, to czytałam to, które wpadło mi pod rękę. A jak to wyglądało u Was? Mieliście lub też macie swoje ulubione papierowe czasopismo o grach?

Poprzedni artykułNexon skreśla LawBreakers, winnym niepowodzenia może być PUBG
Następny artykułEscape from Tarkov pokazuje kolejną mapę – Interchange
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nukemski

No proszę, nawet jestem na tym filmie xDDD

Kinya Turbgroszka

CO? Który to Ty? 😛

Nukemski

Tak, tak 🙂 Już odpowiadam xDDD

Zhar

Było tego trochę w latach ’90 ale i tak najmilej Bajtka wspominam. No i każde z nich miało swój klimat.