Nie wiem jak Wy, ale ja czekałam na zapowiedziane podczas E3 darmowe rozszerzenie Wastelanders, by powrócić do Fallout 76. No cóż, wygląda na to, że jeszcze sobie poczekam…

Zapowiedziane na jesień 2019 największe rozszerzenie do Fallout 76, podczas którego mieliśmy zobaczyć wielki powrót postaci niezależnych – czyli popularnych NPC, zostało opóźnione.

Zgodnie ze słowami twórców, ma to być najlepsza oraz najbardziej dopracowana aktualizacja i dlatego też, będą oni potrzebować nieco więcej czasu. Oznacza to, że premiera Wastelanders przesunięta została na I kwartał 2020 roku.

Wciąż oceniamy i zmieniamy różne funkcje, aby upewnić się, że nasza praca utrzymuje nasze i wasze standardy wysokiej jakości. Przepraszamy za to opóźnienie, ale zapewniamy, że warto jeszcze trochę poczekać.

Wastlanders staje się jednym z największych dodatków, jakie kiedykolwiek przygotowaliśmy, i zmienia cały świat poprzez powrót ludzkich NPC.

Do tego czasu Bethesda ma zaplanowanych kilka aktualizacji, obejmujących poprawki do istniejącej rozgrywki oraz ulepszenia niektórych funkcji. Zmiany te obejmują także Atomowy Sklep i wyzwania.

Przed premierą studio ogłaszało, iż w sklepie znajdą się jedynie przedmioty kosmetyczne. To jednak uległo zmianie. Na podstawie opinii wielu graczy, którzy chcieli móc zakupić przedmioty użyteczne, zdecydowano się dodać zestawy naprawcze, zestawy przetwarzania oraz działająca lodówkę. I okazuje się, że pomimo wielu kontrowersji, stały się one najpopularniejszą kategorią w Atomowym Sklepie.

I właśnie dlatego Atomowy Sklep czekają zmiany, jednak twórcy nadal nie mają w planach dodawać do sklepu przedmiotów dających przewagę w rozgrywce. A aby system ten był jeszcze ciekawszy i angażujący dla wszystkich graczy, w planach jest także zmiana systemu wyzwań i nagród, tak by stał się on przejrzystszy, ciekawszy i bardziej znaczący dla różnych rodzajów graczy.

Oczywiście gracze mogą też kupować atomy, a więc musimy uważać, aby to, co dodajemy do sklepu, nie zaburzyło wyważenia rozgrywki. Naszym głównym celem jest uniknięcie sytuacji, w której gracze mogą wydawać pieniądze, aby zyskać przewagę albo pogorszyć zabawę dla innych graczy. Co więcej, chcemy, aby systemy umożliwiające graczom zakup atomów czyniły grę lepszą dla całej reszty, nie tylko dla nich samych. Biorąc to pod uwagę, podejmujemy ostrożne decyzje odnośnie oferowanych przedmiotów, aby zabawa była fair dla wszystkich.

Zanim jednak do gry wprowadzone zostanie rozszerzenie Wastelanders oraz zmiany w Atomowym Sklepie, gracze Fallout 76 otrzymają dostęp do innej obiecywanej od dawna funkcji.

Zgodnie z najnowszym komunikatem, prace nad prywatnymi serwerami zostały ukończone i udostępnione one zostaną już w przyszłym tygodniu! Oczywiście będzie to usługa płatna, a w przyszłości będzie możliwe modowanie światów należących do graczy.

Poprzedni artykułCitadel: Forged with Fire zaprasza do tajemniczych krypt
Następny artykułPlanetSide: Przyszłość serii
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
JXRaiv

Nie podoba mi się pomysł na „płatne prywatne światy” zwłaszcza, że te zapowiedziane mody w przyszłości też pewnie będą musiały być wspierane przez firmę więc skończy się na płatnych modach. I zapewne trzeba będzie je dodatkowo dokupować do serwera na zasadzie subskrypcji… Nie zapominając o wciąż prężnie rozwijanym w „byle nie tylko kosmetyczne” item shopie.