Nawet nie wiem kiedy polski survival Out of Reach, dodał do nazwy człon Pirate Survival. Musiało to być gdzieś na początku 2017 roku, kiedy twórcy zdali sobie sprawę z tego, że na rynku istnieje tyle podobnych survivali, iż czas się wyróżnić. Początek 2018 roku przyniósł sporych rozmiarów aktualizację tej gry oraz zapowiedź wersji 1.0.

W najnowszej aktualizacji, ekipa ze studia Space Boat ulepszyła system budowy baz i to począwszy od interfejsu, aż po komponenty służące do budowy. Oprócz tego poprawiono grafikę i modele elementów drewnianych oraz kamiennych znacznie je powiększając, dzięki czemu do budowy baz użyta ich zostanie mniejsza ilość, a to ma mieć pozytywny wpływ na wydajność serwerów. Do gry dodano także wiele nowych elementów służących do tworzenia baz, takich jak chociażby dwuspadowe dachy, okrągłe podłogi lub też znacznie łatwiejsze w tworzeniu klatki schodowe.

Zmiany te niestety zmusiły twórców do resetu serwerów (wipe), ale dobra wiadomość jest taka, że postęp postaci oraz ich wyposażenie zostały nietknięte.

Dodatkowo twórcy Out of Reach: Pirate Survival dodali funkcje wspinania postaci po klifach oraz ścianach oraz ulepszyli żeglowanie, dodając nowe dźwięki, ruchy oraz efekty.

W kolejnej aktualizacji do gry dodany zostanie najmocniejszy poziom budynków – wulkaniczny, bramy, okiennice i rzeczy, jakie umieszczać można w okrągłych wieżach, walka pod wodą i kilka innych rzeczy zasugerowanych przez graczy.

Zgodnie z zapowiedzią twórców, wczorajsza aktualizacja jest już ostatnią przed wersją 1.0, co jak dla mnie oznacza, iż ekipa Out Of Reach: Pirate Survival powoli szykuje się na premierę. Dobra wiadomość jest taka, że wprowadzenie wersji 1.0 na serwery, nie będzie oznaczać końca prac nad rozwojem gry, a wręcz przeciwnie – w planach studia Space Boat jest dodanie wielu nowych funkcji.

Niestety, nie podano, czy po premierze cena gry ulegnie zmianie, ale jeśli zainteresował Was ten tytuł, to do 19 lutego możecie go kupić na Steam 50% taniej.

ŹRÓDŁOSpace Boat
Poprzedni artykułEkipa Osiris: New Dawn ulepsza optymalizację, pracuje nad efektami pogodowymi
Następny artykułEkipa Gloria Victis ulepsza silnik gry, dodaje nowe eventy