Już w zeszłym roku studio Bohemia Interactive, twórcy DayZ, zapowiedzieli iż do końca 2018 roku gra ta opuści wczesny dostęp i zadebiutuje na konsolach. No cóż, gra nadal nie doczekała się wersjo beta, ale przynajmniej zadebiutuje na Xbox Game Preview.

Po raz pierwszy beta zapowiedziana została na 2015 rok, ale do tej pory twórcy DayZ mocno pracują nad ulepszeniami i poprawą grywalności. Kiepska optymalizacja jest największa bolączka tego survivala, a do tego by dotrzymać obietnicy tegorocznych beta testów, developerzy zrezygnowali z wprowadzenia kilku obiecywanych wcześniej funkcji, takich jak chociażby barykadowanie i transport powietrzny.

Najnowszy dziennik developerski nie nastraja optymistycznie, gdyż nadal trwa walka z błędami, a do tego okazało się iż cały kod związany z pojazdami musi zostać przepisany. Ponadto twórcy pracują nad nowymi animacjami zmiany broni i wychylania zza przeszkód, nagrywają nowe dźwięki oraz starają się ulepszyć stabilność serwerów. Data rozpoczęcia beta testów na PC nadal nie została nadal podana.

A tymczasem podczas odbywających się targów gamescom 2018 w Kolonii, studio Bohemia Interactive ogłosiło, że DayZ zadebiutuje na Xbox Game Preview – i to szybciej niż myślicie, bo 29 sierpnia!

Czy premiera DayZ na Xbox Game Preview wystarczy, by utrzymać zainteresowanie tą produkcją? Przy tak wielu powstających i regularnie aktualizowanych grach z tego gatunku, myślę, że DayZ nie wzbudzi już większego zainteresowania – ale cóż, mogę się oczywiście mylić.

Poprzedni artykułAmazon ujawnia szczegóły o New World, werbuje alfa testerów
Następny artykułRuszyła przedsprzedaż The Division 2, mamy nowy zwiastun