Do DayZ trafiła wczoraj największa tegoroczna aktualizacja. Fani z pewnością będą mieli co robić.

Aktualizacja 1.14 oferuje kilka godnych uwagi nowości, takich jak chociażby skażone obszary, pułapki na zwierzynę, odnowione lokacje rozbitych helikopterów, nowe animacje dla karabinów oraz pierwszy karabin szturmowy LE-MAS.

Zacznijmy od Skażonych Obszarów, które występują w dwóch wariantach: statycznym oraz dynamicznym. Te pierwsze mają za zadanie ograniczyć dostęp do najlepszych łupów, podczas gdy te drugie ożywiają świat. Developerzy postarali się, by miejsca te uczynić tak wciągającymi, jak to możliwe, dodając do nich różne efekty wizualne, dźwiękowe oraz wymuszając użycie istniejącego już w grze wyposażenia w postaci kombinezonów i masek przeciwgazowych.

Wielbicielom polowań z pewnością przypadną do gustu nowe pułapki na zwierzynę, które dodano do gry. Każda z nich jest w stanie złapać unikalne zwierzę uzależnione od tego, gdzie ją rozłożono oraz jakiej przynęty użyto. Dodano także nowa pułapkę wyzwalającą, więc warto mieć oczy dookoła głowy i patrzeć gdzie się idzie.

Developerzy ulepszyli także miejsca katastrof helikoperów. Każda lokacja wydaje teraz dźwięki słyszalne z daleka, rosyjskie miejscówki otrzymały nowy model oraz efekt dymu, a do tego we wszystkich znacznie zwiększono szanse na znalezienie rzadkich łupów.

Będzie co robić, przez kolejne kilka miesięcy…

Poprzedni artykułNew World – nie taki martwy na starcie, jak mu wróżono
Następny artykułESO: prolog, Nibanese kucyk oraz Deadlans do zdobycia za darmo