Kilka dni temu Tamriel się powiększyło. Po wielu latach otrzymaliśmy w końcu dostęp do Murkmire, tajemniczej ojczyzny Argonian. I powiem Wam, że miejsce to niezmiernie do nich pasuje.

Murkmire jest cudne i w sumie na tym mogłabym skończyć swój opis. Jest tam tyle rzeczy, które mnie zachwycają i nad którymi spędzam, jak zwykle, zbyt wiele czasu. Tym razem studio ZeniMax Online naprawdę się postarało i każdy szczegół został dopięty na ostatni guzik.

Aragońscy bardowie, których można posłuchać w miastach, wykonują utwory niesamowicie pasujące do tego miejsca, a do tego przygrywają sobie na jakimś dziwacznym instrumencie. Chciałabym wiedzieć, kto użyczył głosu bardce z Lilmoth, bo mogłabym jej słuchać godzinami. Gdy będziecie mieć chwilę, poświęćcie kilka minut na wysłuchanie ich pieśni – według mnie warto.

Po raz pierwszy zwiedzając Tamriel, większą uwagę należy przyłożyć do otaczającej nas flory. Pal licho fauna, w Murkmire to flora daje nam popalić. Rośliny rażące prądem, zatruwające, odrzucające, ogłuszające – to tylko garść tego co na Was czeka. Nie odkryłam jeszcze całego miejsca, ale mam nadzieję, że na mojej drodze pojawi się także jakaś mordercza stokrotka w postaci bossa światowego 😀

Przemierzając bagna Murkmire natrafić można na wiele interesujących miejsc. Opuszczone piramidy, zniszczone wioski, cmentarzyska – te wszystkie miejsca opowiadają historię tego miejsca, która raczej nie należała do najspokojniejszych.

Wyprawy do wnętrza zabytkowych piramid, wypełnionych pułapkami i zagadkami do rozwiązania, także są interesujące. Przed wami dylematy: ratować się z wnętrza walącej się właśnie piramidy, czy może jednak otwierać te skrzynki ze skarbami, jakich wszędzie pełno. Ja wybrałam to drugie… Oczywiście po to by je uratować, a nie spieniężyć 😀

Jak na razie mam tylko jedno zażalenie względem Murkmire: ciągle pada.

A przez to, że albo pada, albo jest pochmurno, albo jest noc, to nie mogę zrobić tak pięknych zdjęć tego miejsca, jak bym chciała. Mam nadzieję jednak, że w poniższym zbiorze znajdziecie jakieś, które przypadnie Wam do gustu.

Poprzedni artykułNadciąga Spellbreak – epicki magiczny battle royale
Następny artykułNexon karze pracownika nadużywającego moce GM w MapleStory 2