Już dzisiaj na serwery ARK: Survival Evolved na wszystkie platformy trafi aktualizacja Homestead, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom budowania, a do tego znacznie uprości system specjalistycznych karm do oswajania stworzeń.

Wprowadzając tę łatkę do gry, twórcy mają przed sobą głównie jeden cel: jeśli marzysz o jakiejś budowli, to po prostu ją zbuduj. Homestead zawiera w sobie elementy niezmiernie popularnej modyfikacji Structures Plus (+) stworzonej przez gracza Orionsun, które to zrewolucjonizować mają dotychczasowy system budowania w Ark: Survival Evolved.

Nowe funkcjonalności to zwiększone magazynowanie elementów, trójkątne fundamenty, sufity oraz dachy, cztery niezmiernie wysokie ściany, elastyczne rury i kable, wymienne warianty dla ramp i schodów, a także nowe warianty wizualne dla wielu istniejących struktur.

Ponadto, do gry trafi także odnowiona i znacznie uproszczona wersja systemu specjalistycznych karm do oswajania stworzeń (kibble). Wcześniej system ten był niezmiernie rozbudowany, gdzie do tworzenia karmy oswajającej jednego stwora, używało się jajo innego stworzenia. Często te dziwne zależności nie miały sensu i wprowadzały sporo zamieszania.

Nowy system dzieli wszystkie stworzenia występujące w grze na sześć kategorii i do ich oswajania używać można dowolnego jaja stwora zaliczającego się do danej kategorii. Zamiast posiadania ponad pięćdziesięciu karm wymagających specyficznych jaj, teraz dostępnych będzie sześć rodzajów: podstawowa, prosta, regularna, doskonała, wyjątkowa i nadzwyczajna. Dokładny podział oraz składniki potrzebne do produkcji, znajdziecie tutaj.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułApex Legends ma już 50 milionów graczy!
Następny artykułThe Division 2: plany na 2019 rok oraz zawartość przepustki sezonowej
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil Bednarski

Wielka szkoda – nie mam z kim pograć. Byłoby miło znaleźć kogoś chętnego z komentarza. Gra jest wciągająca, jednakże nie uzależniająca. Jakby co to priv.

Kinya Turbgroszka

Myślałam, że są jakieś polskie serwery? Gra jest przecież niezwykle popularna.

Kamil Bednarski

Liczyłem, że znajdzie się ktoś pod komentarzami 🙂

Andrzej Jamroziński - Hex

Kiedyś się grało ale brak ochrony offline skutecznie odpycha.