Jak już z pewnością wiecie, w zeszły piątek studio NantG Mobile zwolniło wszystkie osoby pracujące przy Z1 Battle Royale oraz oficjalnie ogłosiło, iż gra ta ponownie wróci do studia Daybreak Games.

Przez ostatnie kilka miesięcy, studio NantG Mobile – a dokładnie to developerzy, którzy kochali Z1BR i opuścili DBG by odświeżyć tę grę, gorączkowo pracowało nad przywróceniem jej do czasów świetności, wprowadzając niezliczoną ilość zmian i starając się odtworzyć te rzeczy, które kiedyś uczyniły tę grę niezwykle popularną. Jednak w piątkowym komunikacie podano, iż „pomimo determinacji zespołu i zaangażowania w ożywienie społeczności Z1 Battle Royale, NantG Mobile zdało sobie sprawę z wielu wyzwań stojących na drodze, które uniemożliwiają długoterminowy sukces, wliczając w to zamieszanie związane z dwoma firmami zarządzającymi tą samą grą pod dwiema różnymi markami”. I właśnie dlatego Z1BR wraca do Daybreak Games, a NantG Mobile skupi się na grach mobilnych.

Ten bełkot PR można w skrócie przetłumaczyć następująco: „Nowa ekipa Z1BR miała postawiony przed sobą cel finansowy, którego nie osiągnęła, dlatego też pozbyto się kosztów zwalniając te osoby i oddając prawowitemu właścicielowi grę nie przynoszącą dochodów”.

Najnowsze informacje dotyczące Z1 Battle Royale mówią o tym, że serwery będą włączone i Daybreak Games nie planuje wprowadzić żadnych dużych zmian wpływających na bieżącą rozgrywkę, ani ponownie zmieniać nazwę gry (bo ile razy można to robić!).

Naszym celem numer jeden w tej całej zmianie, jest zapewnienie minimalnych zakłóceń w funkcjonowaniu gry. Oznacza to, że nadal możecie oczekiwać informacji dotyczących Z1 Battle Royale za pośrednictwem istniejących kanałów społecznościowych. Oznacza to także, że gra nadal będzie wspierana – dzięki poprawkom, konserwacji i aktualizacji usług.

Z1BR to gra, nad którą wielu z nas tutaj w studio Daybreak pracowało przez wiele lat i wspierało na wiele sposobów, dlatego też chcemy zrobić to co jest dobre dla naszej społeczności. Prosimy Was o cierpliwość w okresie przejściowym, podczas gdy my przygotowujemy nasze plany dotyczące tej gry.

Nadal nic nie wiemy o przyszłości Just Survive.

I co Wy o tym wszystkim myślicie? Nadal gracie w Z1BR, czy też wybraliście inny Battle Royale?

Poprzedni artykułPierwsze wydarzenie wizerunkowe w The Division 2 już dostępne!
Następny artykułConan Exiles zapowiada ulepszenie stolic frakcyjnych, dodanie Zatopionego Miasta i DLC Turan
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian Smolorz

Bida