Phantasy Star Online 2, jedno z najpopularniejszych MMORPG w Japonii, po kilku latach od premiery, w końcu udostępnione zostanie w angielskojęzycznej wersji na Zachodzie.

Tytuł ten – wraz z całą obecnie dostępną zawartością, zadebiutuje na Xbox One i PC wiosną 2020 roku, a do tego gracze z obu platform będą mogli grać wspólnie. Phantasy Star Online 2 udostępnione zostanie jako tytuł Free-to-Play, a twórcy zapowiadają, że nie będą wprowadzać sztucznych ograniczeń takich jak maksymalny poziom postaci, czy też dostęp najlepszych broni, gdyż chcą zapewnić wszystkim graczom uczciwą oraz ekscytującą rozgrywkę.

W Phantasy Star Online 2 gracze wcielają się w członków ekspedycji badawczej „Arki” i na międzyplanetarnych statkach kosmicznych wyruszają na eksplorację nieodkrytych planet. Dzięki automatycznie generowanym mapom i wydarzeniem, każde z odwiedzanych miejsc staje się zaskakującą przygodą, w której udział bierze nawet 12 osób.

Każda planeta i misja to spotkania z różnymi postaciami i walkami z przeciwnikami. Łatwy system sterowania pozwala na intensywną rozgrywkę, wymagającą strategicznego planowania. Do tego na graczy czekają gigantyczne bossy zakrywające swym ciałem cały ekran, do pokonania których potrzeba pomocy innych graczy.