Phantasy Star Online 2, jedno z najpopularniejszych MMORPG w Japonii, po kilku latach od premiery, w końcu udostępnione zostanie w angielskojęzycznej wersji na Zachodzie.

Tytuł ten – wraz z całą obecnie dostępną zawartością, zadebiutuje na Xbox One i PC wiosną 2020 roku, a do tego gracze z obu platform będą mogli grać wspólnie. Phantasy Star Online 2 udostępnione zostanie jako tytuł Free-to-Play, a twórcy zapowiadają, że nie będą wprowadzać sztucznych ograniczeń takich jak maksymalny poziom postaci, czy też dostęp najlepszych broni, gdyż chcą zapewnić wszystkim graczom uczciwą oraz ekscytującą rozgrywkę.

W Phantasy Star Online 2 gracze wcielają się w członków ekspedycji badawczej „Arki” i na międzyplanetarnych statkach kosmicznych wyruszają na eksplorację nieodkrytych planet. Dzięki automatycznie generowanym mapom i wydarzeniem, każde z odwiedzanych miejsc staje się zaskakującą przygodą, w której udział bierze nawet 12 osób.

Każda planeta i misja to spotkania z różnymi postaciami i walkami z przeciwnikami. Łatwy system sterowania pozwala na intensywną rozgrywkę, wymagającą strategicznego planowania. Do tego na graczy czekają gigantyczne bossy zakrywające swym ciałem cały ekran, do pokonania których potrzeba pomocy innych graczy.

Poprzedni artykułCyberpunk 2077 z Keanu Reevesem, datą premiery i nowym zwiastunem
Następny artykułThe Elder Scrolls Online zapowiada rozszerzenia Scalebreaker i Dragonhold