Po sobotnim wieczorze i informacjach na temat multum nowości, jakie w nadchodzącym roku dodane zostaną do Warframe, fani tej produkcji z pewnością są prze-szczęśliwi: walki w kosmosie, nowa mroczna otwarta strefa, nowe filmowe wprowadzenie do gry. To tylko mała część tego, co studio Digital Extremes zaprezentowało podczas TennoCon 2019.

Z rozszerzeniem Empyrean, ekipa Warframe zrobiła kolejny duży krok naprzód. Począwszy od proceduralnie generowanych instancji, poprzez misje fabularne i otwarte strefy, twórcy tej strzelanki nie zwolnili tempa i jeszcze w tym roku umożliwią graczom walki w  kosmosie. Rozszerzenie to pozwoli użytkownikom zabrać swój statek do systemu Origin, by go badać, uruchamiać misje i zdobywać fajne nagrody. A do tego będą mogli oni przemieszczać się pomiędzy statkami za pomocą Archwinga, co praktycznie czyni z nich kosmicznych ninja!

Podczas misji w kosmosie, gracze będą musieli uwzględnić dodatkowe losowe zagrożenia, takie jak chociażby grupy abordażowe czy też efekty wyłączające ekwipunek. Dodatkowo, dzięki Łączu Odsieczy użytkownicy statków toczących walkę w kosmosie, będą mogli zrekrutować także innych aktywnych Tenno znajdujących się na Fortunie, czy też Równinach Eidolon, którzy mogą ich wesprzeć wykonując w tych miejscach misje wspierające.

Całe te rozszerzenie zapowiada się mega-ciekawie, a 40-minutowe demo załączam poniżej.

Ekipa ze studia Digital Extremes rozwija Warframe w oparciu o opinie społeczności, jej entuzjazmowi i zamiłowaniu do tej gry. I chociaż rozszerzenie Empyrean było główną atrakcją tegorocznego TennoCon 2019, to developerzy byli równie podekscytowani by zaprezentować także inne nowości, jakie dodane zostaną do Warframe.

Zacznijmy od nowego wprowadzenia filmowego do gry, które wyreżyserowane zostało przez Dana Trachtenberga, który nie tylko jest fanem Warframe, ale możecie go także kojarzyć z takich filmów jak 10 Cloverfield Lane, Czarne Lustro: Playtest czy też Uncharted.

Na przyszły rok zapowiedziano kolejną otwartą strefę o nieco surrealistycznym wyglądzie – Duviri Paradox. W miejscu tym Tenno spotkają nowych przeciwników i wygląda na to, że będą mogli zwiedzać ją siedząc sobie wygodnie na grzebiecie konio-podobnego mechanicznego wierzchowca.

Na okolice Bożego Narodzenia 2019 zapowiedziano także nowe kinowe zadania: Nowa Wojna.

Jeszcze podczas trwania TennoCon iudostepniono graczom Warframe dwie nowości: Nightwave Seria 2 oraz nowy Prime Wukong Access.

Dla osób, którzy nie wiedzą czym jest Nightwave, to jest to rodzaj darmowej przepustki sezonowej opierającej się na rozgrywce fabularnej, gdzie do zdobycia są ekskluzywne nagrody, wyposażenie oraz przedmioty kosmetyczne. W obecnym sezonie – Emisariusz, gracze spotkają na swej drodze dziwne nieme dziecko (arlo), które przetrwało okropności plagi, a w jego krwi płynie moc uzdrawiania chorych, ożywania upadłych oraz uzdrawiania Grineer z ich zgnilizny i choroby.

Wukong Prime Access to pierwotny Warframe-figlarz dzierży niszczycielską kuszę Zhuge Prime, zwinne nunchaku Ninkondi Prime i wiele więcej, który jest już dostępny na wszytskich platformach.

Prócz tego zapowiedziano dwa nowe Warframe’y: turbo-naładowany Gauss i wiecznie nienasycony Grendel, a także przepisanie technologii silnika graficznego, dzięki czemu Warframe ma wyglądać jeszcze lepiej.

A jeśli to nadal za mało dla Was, to studio Digital Extremes uruchomiło także spektakularny konkurs, gdzie grając w Warframe można wygrać wycieczkę w kosmos!

Jak zwykle informacje z TennoCon zwaliły mnie z nóg i nadal zastanawiam się, dlaczego jeszcze nie gram w tę kosmiczną strzelankę – przecież w końcu to moje klimaty…

Poprzedni artykułFallout 76 ułatwi pierwsze godziny rozgrywki, wprowadzi wiele usprawnień
Następny artykułBlue Protocol to nowe cudnie wyglądające MMO od Bandai Namco
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
flea1985

Kusi mnie od czasu do czasu spróbować i chyba nadszedł powoli czas by dać temu tytulowi szansę tym bardziej że nie zajmie mi całego dysku

Nsuidara

mam podobnie jak do 100 innych giercomment image