Nastało lato, a wraz z nim sezon urlopowy, więc nie ma co się dziwić, że tempo wprowadzanych do Fallout 76 aktualizacji, nieco zwolniło. Na połowę lipca twórcy zaplanowali łatkę nr 11, która ma znacznie ulepszyć rozgrywkę.

Nie jest tajemnicą, że pustkowie to trudny obszar, który nawet najdzielniejszych odkrywców pozostawia z zaschniętym gardłem i pustym żołądkiem. Dlatego też ekipa Fallout 76 postanowiła wprowadzić nieco zmian w pożywieniu, napojach i fluktuantach. Po tej aktualizacji, nieprzetworzona żywność i fluktuanty psuć się będą o 50% wolniej. Dodatkowo, żywność i napoje nie będą się psuć podczas szybkiej podróży.

Wbrew powszechnemu mniemaniu, iż w Fallout 76 nikt nie gra, coraz więcej nowych uzytkowników opuszcza kryptę u wybiera się na zwiedzanie Wild Appalachia. By ułatwić postaciom  na niskich poziomach wdrożenie się w mechanikę gry, devsi postanowili dokonać kilka zmian mających ułatwić pierwsze kilka godzin rozgrywki.

Po aktualizacji 11, postacie poniżej 25 poziomu będą płaciły mniej kapsli za szybkie podróżowanie, a te poniżej poziomu 15 zyskają także większą odporność na choroby. Niektóre nagrody za wyzwania we wstępnej części gry zmienione zostały na przedmioty i zaopatrzenie, które ma dać graczom większą szansę na przetrwanie. Prócz tego w planach jest także zmniejszenie poziomu trudności stworzeń w kilku regionach w Popielisku, na Dzikiej Rubieży i w Toksycznej Dolinie, tak by mieszkańcy opuszczający Las nie przypłacili tego od razu swym życiem.

Dodatkowo legendarne przedmioty, receptury rzemieślnicze i modyfikacje przedmiotów zostaną lepiej opisane. W przyszłości legendarne przedmioty będą wyświetlały wszystkie swoje obecne atrybuty, a nie tylko pierwszy. Dodatkowo, podczas wyświetlania receptur lub modyfikacji rzemiosła w menu badania, handlu, sprzedaży lub pojemników, pojawią się opisy przedmiotów, które można z nich wytworzyć.Ponadto twórcy Fallout 76 planują usunąć kilka błędów związanych z pancerzem wspomaganym oraz dodać kilka usprawnień: możliwość aktywacji stealth boya podczas jego noszenia, czy też zmianę ustawień ekranu pomiędzy wyświetlaczem pancerza, a standardowym interfejsem.

Zapowiedziano także naprawienie funkcji „Przetwórz wszystkie śmieci” w pracowniach, która teraz przetwarza także znajdujące się w ekwipunkach pakiety, a także powrót wazy do ponczu, którą można wypełnić ulubionym alkoholem.

Niestety, na wymienione wyżej zmiany będziemy musieli jednak poczekać jeszcze kilkanaście dni. Nie podano także informacji o tym, czy aktualizacja 11 wprowadzi do Fallout 76 jakieś nowości.

Poprzedni artykułThe Division 2: Rzut oka na Manning National ZOO i Obozowisko White Camp
Następny artykułWarframe rekrutuje kosmicznych ninja do Empyrean, zapowiada Duiviri Paradox i inne nowości
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulas

Jak tak dalej bedą działąć to cos czuje że na jesieni szykuje sie powrót do Fallout76.