Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że niemiecka korporacja gamigo, która w zeszłym roku zakupiła Trion Worlds, zamierza ogłosić coś ważnego związanego z ArcheAge i w końcu się doczekaliśmy.

Powiem uczciwie, spodziewałam się ogłoszenia jakiegoś wielkiego dodatku, może nowych klas, złagodzenia lub też nawet zniesienia co niektórych ograniczeń dla graczy Free-to-Play. Jednak to co ogłoszono zszokowało mnie kompletnie.

Kilka lat po premierze ArcheAge na Zachodzie, w końcu doczekamy się gry bez żadnych ograniczeń, bez elementów Pay-to-Win, bez subskrypcji i bez Apexów, za które można wymienić na walutę premium: Unchained.

ArcheAge: Unchained to nowy sposób grania z innym modelem biznesowym. Nie będzie już w nim subskrypcji, a zamiast tego jednorazowy zakup, który da dostęp do całej zawartości! W sklepie znajdziemy jedynie przedmioty kosmetyczne dostępne za Kredyty, a do tego gamigo zapowiedziało wprowadzenie sezonowych ArchePass, dzięki którym będzie można zdobyć unikalne nagrody.

Teraz pewnie zastanawiacie się dlaczego wydawcy nie zdecydowali się na zmianę modelu biznesowego istniejącej wersji ArcheAge? No cóż, odpowiedź jest prosta: nie wszystkie pomysły związane z nową wersją gry można było zaimplementować do istniejącej wersji, gdzie istnieje już rozwinięta przez graczy ekonomia. Warto dodać także, że w nowej wersji wszyscy gracze będą mieli taka samą regenerację oraz maksymalną ilość posiadanych punktów labora: 5 000!

Jako, że ArcheAge: Unchained ma inny model biznesowy nie będzie możliwości przenieść postaci z istniejących serwerów na te, które otworzą swe podwoja tej jesieni. Ponadto, istniejącą na koncie Kredyty (waluta premium) będzie można wykorzystać tylko na tym serwerze na którym zostały zakupione.

W ArcheAge: Unchained wszyscy zaczną od nowa i wszystko zależeć będzie od umiejętności, poświęcenia i podejmowanych przez graczy decyzji.

ArcheAge: Unchained będzie można zakupić już jesienią. Ponadto, obie wersje gry otrzymają także jesienią olbrzymią aktualizację, która wprowadzi także nowe drzewko umiejętności Swiftbalde, ulepszoną wersję systemu oblężniczego, nową arena morską i wiele więcej.

Kto z Was jest podekscytowany?

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułgamescom 2019: Tak wyglądają walki PvP w Ghost Recon: Breakpoint
Następny artykułEkipa Conan Exiles ujawnia nowe bronie, banery do PvP i olejki
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulas

No i niewiem. Niby człowiek marzył ale czy ja mam teraz czas na Archeage? Ta gra wymaga ciągłego grania po wile godzin dziennie bo inaczej sie nieda nic zrobić. Wspaniały housing ktorego nie dościgła do ta żadna inna gra. Jednak koszt traderunów i kasy jaka trzeba było wyfarmić na sprzęt. Kurde mam zagwozdkę.

Kinya Turbgroszka

Ja na razie nie wiem. Podjarałam się to fakt, ale czy ja mam ochotę ponownie wstawać o 4tej rano by paczki przewieźć?

Fenji

O_)O po co przewozić jak można ukraść.
comment image

ghoulas

ukradzione i tak trzeba przewiesc Chyba ze kradniesz ze statku Nujanów w Solis Headlands 😛

Fenji

Ale nie o 4 rano. Jak coś to reaktywujemy gildie z Sirothe, także Kinya, Ghoulas, zapraszam 😀

Hary0n

A ja dopiero wróciłem do ArcheAge z miesiąc temu, zapłaciłem za premie, apexy dla znajomego, no i teraz mały zawód.
Swoją drogą też nie wiem, czy walka o zdobycie czerwonego wozu na 8 paczek to coś na co dalej mam cierpliwość.
Trochę smutne, ale wiele z rzeczy które przeszedłem w Archeage są o tyle uciążliwe, że przechodzenie przez nie ponownie bardzo boli.
Warzywa posadzone, licznik thunderstruck tree włączony, 300 drzew stoi. Tylko czy chce mi się w ogóle sprawdzić.

Pewnie tak.

Nie oprę się.

Wy też nie.