Po kilku tygodniach ciszy i przerwy wakacyjnej, studio Funcom przygotowuje się do wprowadzenia kolejnej aktualizacji do Conan Exiles.

Niestety, fani tej produkcji nadal nie maja co liczyć na nową mapę, czy też magię, ale jeśli chodzi o temat związany z wierzchowcami, to developerzy uczestniczący w streamie ” nie mogli nic powiedzieć  na tę chwilę”. Zważywszy na to, że zaplanowane na wrzesień DLC „Jeźdźcy Hyborii” zostało przełożone, to być może (i tutaj spekuluję) za kilka miesięcy w końcu będziemy w stanie przemierzać Ziemie Wygnańców wierzchem.

A tymczasem w zaplanowanej na początek września aktualizacji, gracze Conan Exiles otrzymają nowe bronie, zmienione animacje ataków niektórych broni, banery do PvP, nowe modyfikacje do broni i pancerzy, a także specjalne olejki z górnej półki.

Twórcy zapowiedzieli dwie nowe bronie: krótki miecz oraz dwuręczny wielki topór. Krótki miecz z pewnością przypasuje osobom lubiącym walczyć w towarzystwie swoich przyjaciół, bo jego stożek ataku jest tak wąski, że nie zadaje obrażeń osobom stojącym po boku. Jeśli chodzi o dwuręczny topór to pozwoli on na kręcenie się i zadawanie obrażeń znajdującym się wokół przeciwnikom, tak długo jak postać ma staminę (wytrzymałość). Co ważne, podczas tego „młynka” postać posiada hyper-armor, co oznacza, że nie można jej przerwać, ale może otrzymywać obrażenia.

Banery do PvP (Battle Standard) to nowa mechanika, która pojawi się na serwerach PvE oraz PvE-Konflikt. Dzięki tej funkcji gracze zyskają możliwość stworzenia bezpiecznych stref PvP, gdzie w razie śmierci nie traci się wyposażenia. Baner takowy umieścić będzie można jedynie w budynku należącym do gracza/ klanu i zniknie on po wylogowaniu osoby, która go umieściła. Wokół banera pojawi się obszar PvP, a każda osoba, która wejdzie w jego granice otrzyma informacje i będzie mogła wyrazić zgodę lub też nie. Co ważne, baner ten działać będzie tylko na graczy, a nie na budynki.

Twórcy Conan Exiles wprowadzą także we wrześniu zmiany w animacjach ataku kilku broni: długi miecz, dwuręczny wielki miecz oraz włócznie. Długi miecz stanie się bronią tnącą (slashing weapon). Dwuręczny wielki miecz stanie się najszybszą bronią zadającą obrażenia AOE (obszarowe), gdzie większość ataków zadaje obrażenia w 360 stopniach wokół postaci, a do tego kopnięcie zastąpione zostało jednym mocarnym uderzeniem na wprost. Jeśli chodzi o włócznię, to pozbyto się wszelkich obrażeń obszarowych, a w przypadku lekkich ataków postać stoi w miejscu i dźga włócznią przed siebie.

Prócz tego użytkownicy Conan Exiles otrzymają dostęp do nowych modyfikacji na pancerze i bronie, wliczając w to specjalne olejki, które oferować będą potężne buffy czasowe w zamian za wytrzymałość broni. Olejki te zakupić będzie można za fragmenty mocy i po ich nałożeniu broń będzie się niszczyć znacznie szybciej, ale w zamian gracze otrzymają takie buffy jak na przykład: zwiększenia zadawanych obrażeń, zmniejszenie kosztów wytrzymałości, zwiększenie ilości zbieranych surowców i inne. Co ważne, czas buffa zależeć będzie od poziomu broni, a dodatkowo podczas jego trwania broń nie może być naprawiana.

Darmowa aktualizacja 37 do Conan Exiles zaplanowana została na początek września i w tym samym dniu zadebiutuje także kolejne płatne rozszerzenie „Krew i Piasek”.

Poprzedni artykułgamescom 2019: Gamigo zapowiada ArcheAge Unchained – grę o której marzyliśmy
Następny artykułSynced: Off Planet to strzelanka z zombiakami, które będziecie mogli shackować
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ragi

a my zamykamy server! juhu! 😀
Fajnie że cały czas coś nowego, te banery bardzo spodobały by się Ercziemu….porozstawiałby je na całej mapie 😀 Arena w Ragingradzie miała by dzięki temu sens, …ahhh gdyby był jeszcze baner zwiększający ilość klatek/s w moi mieście 😀
To w DLC „Jeźdźcy hybori” mogą być wierzchowce? Chcą zabrać nam przyjemność z biegania pieszo w pancerzu kawalerii? chcą dać na wybór?! NA MITRĘ DOKĄD TEN ŚWIAT ZMIERZA!

Kinia zrób proszę jeszcze szybki reset bo chciałem dokończyć budynki a nie mogę wejść na server 😀

Kinya Turbgroszka

Ragi, ale my robimy sobie jedynie przerwę od Conana – pewnie za kilka miesięcy znowu wrócimy 🙂

StarAsh

Już są takie banery Ragi. Stawiasz pierwszy z brzegu,byle jaki baner i wyburzasz wszytko dookoła niego. No i fps’y drastycznie idą w górę. Taka magia… 😉