Eksploracyjna gierka Journey to the Savage Planet przykuła moja uwagę w zeszłym roku. Kolorowy i śmieszny zwiastun tej gry pokazany po raz pierwszy został podczas The Game Awards i niestety na długi czas zapadła cisza…

W końcu się doczekałam! Studia Typhoon Games i 505 Games ogłosiły dzisiaj, że ta humorystyczna gra sci-fi zadebiutuje 28 stycznia i wbrew moim obawom nie będzie tytułem singleplayer. Journey to the Savage Planet zaprojektowane zostało z myślą o dwuosobowej kooperacji!

Na nowym zwiastunie przygotowanym specjalnie z myślą o gamescom 2019 w Kolonii, zobaczyć możemy dziwaczne środowiska planety na której wylądujemy, w tym niebezpieczne wyspy Jellywaft, mroczne bagna i lasy grzybowe. Ponadto twórcy zaprezentowali nowe urokliwe stworzonko Floopsnoot, niebezpieczne jednookie bestie oraz rój wściekłych owadów.

Journey to the Savage Planet to optymistyczna gra przygodowa i eksploracyjna z perspektywy pierwszej osoby, której akcja osadzona została na bardzo kolorowej planecie. Gracze wcielają się w pracownika Kindered Aerospace, czwartej najlepszej międzygwiezdnej firmy eksploracyjnej, gdzie wysyłani są na niezbadaną planetę AR-Y 26 w odległym zakątku wszechświata. Zadaniem użytkowników będzie eksploracja, katalogowanie fany i flory oraz ustalenie, czy planeta ta nadaje się do zamieszkania przez ludzi.

Nie wiem jak Wy, ale ja będę grać 🙂

ŹRÓDŁOEpic Games Store
Poprzedni artykułNadciąga premiera Remnant: From the Ashes – oto co musicie wiedzieć by przetrwać
Następny artykułgamescom 2019: Tak wyglądają walki PvP w Ghost Recon: Breakpoint