Remnant: From the Ashes zadebiutował zaledwie kilka dni temu i od tego czasu wzbudza coraz większe zainteresowanie graczy. Zresztą nie ma co się dziwić, bo studio Gunfire Game wypuściło bardzo dopracowany tytuł z ciekawą fabułą i wciągającymi walkami.

Jest jednak jedno co w ciekawy sposób wyróżnia tę produkcje od innych podobnych kooperacji: przechodząc fabułę od początku do końca, gracze nie zobaczą nawet połowy z tego co stworzyli developerzy. W Remnant: From the Ashes istnieją lokacje, postacie NPC, a nawet bossy, których nie spotka się na swej drodze, póki nie zacznie się rozgrywać kampanii od początku.

Po skończeniu fabuły, gracze mogą zatrzymać dotychczas zebrane wyposażenie oraz punkty umiejętności, po czym prze-rollować światy i zacząć przygodę od początku. Dzięki temu pojawić się mogą nowe bossy i lokacje, a nawet inne misje poboczne.

Oczywiście, ze względu na częściowe proceduralne generowanie światów oraz losowość przy rozmieszczaniu ukrytych w nich skarbów oraz bossów, może się okazać, że by zebrać wszystkie bronie oraz kolekcje, trzeba będzie nawet kilkukrotnie tworzyć nowe światy i przechodzić fabułę. A na dłuższą metę może się to okazać nieco irytujące. To jednak ma się zmienić wraz z zapowiedzianym na wrzesień trybem przygody.

Studio Gunfire nie powiedziało jeszcze wprost jak dokładnie będzie działał ten tryb. Jednak z nielicznych komentarzy zamieszczanych przez developerów wynika, że jego podstawową ideą będzie możliwość generowania poszczególnych obszarów w grze bez konieczności resetowania kampanii. Dzięki temu użytkownicy będą mogli nieco łatwiej znaleźć nowe bronie, przedmioty oraz bossy, z którymi jeszcze nie walczyli.

Prócz tego w planach twórców jest także dodanie nowych biomów oraz ulepszenie tych istniejących, a także wprowadzenia nowych broni i mechanik, które mają zmienić sposób w jaki gracze rozgrywają kampanię. W tej chwili jednak twórcy koncentrują się na naprawieniu błędów, szczególnie tych związanych z matchmakingiem, a także balansie broni oraz przeciwników.

A Wy zagraliście już w Remnant: From the Ashes? Jeśli tak to podzielcie się swoja opinią, bo nadal walczę z sobą czy kupić tę grę już teraz, czy jednak poczekać. To, że w nią zagram to jest bardziej niż pewne, tylko nie wiem jeszcze kiedy.

Poprzedni artykułLast Oasis opóźnia premierę i pokazuje wielkie robale
Następny artykułStudio Daybreak jednak nie porzuciło prac nad PlanetSide Arena?
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Anselmo

Wygląda ciekawie