Na lipiec zaplanowano aktualizację nr 5 do The Division 2, która to prócz pierwszego epizodu z ekspedycjami i nowych misji, wprowadzi także kilka innych nowości i sporo zmian związanych z umiejętnościami. Pierwsze z tych nowości udostępnione zostaną na serwerze testowym już w najbliższy poniedziałek.

O tym, że trwają prace nad ulepszeniem umiejętności, było wiadomo od kilku tygodni i w końcu trafią one do gry. To jednak nie koniec prac mających na celu ulepszenie rozgrywki w The Division 2, bo sami twórcy przyznali iż widzą obecne problemy z łupem oraz losowością i dlatego też rozpoczęto prace nad gruntownymi zmianami. Jedno jest pewnie: aktualizacja nr 5 poświęcona jest zmianom w umiejętnościach, a na naprawę łupów i wszelkie informacje z tym związane, trzeba będzie poczekać do kolejnej.

Umiejętności

Twórcy przebudowali wszystkie umiejętności, a w szczególności sposób w jaki wpływają na nie modyfikacje, tak by stały się znacznie skuteczniejsze. Najbardziej opłacalne w tej chwili umiejętności (wybuchowe) będą jeszcze mocniejsza, podczas gdy inne zostały znacznie wzmocnione.

Celem tych zmian nie jest nerf broni, ale wzmocnienie wszystkich umiejętności, tab by stały się one bardziej przydatne.

Wszystkie modyfikacje do umiejętności zostaną ulepszone i wzmocnione, co zaprezentowano na przykładzie:

 • W tej chwili 3000 siły umiejętności zwiększa obrażenia wieżyczki o 25-30%
 • Po lipcowej aktualizacji przy sile umiejętności na poziomie 3000, obrażenia te zwiększone zostaną o 150%.

Twórcy przerobili także system odnawiania czasu ponownego użycia umiejętności. Obecnie bardzo łatwo było uzyskać 90% redukcję w odnawianiu czasu ponownego użycia umiejętności, skracając go tylko do 10 sekund! Po wzmocnieniu umiejętności,  mogło by to być nieco problematyczne. Dlatego też postanowiono zrezygnować z tej statystyki na rzecz przyspieszenia umiejętności (skill haste). Oznacza to, że mając 100% skill haste, czas odnowienia do ponownego użycia umiejętności przyspieszony zostanie o połowę (np. ze 100 sek na 50 sek).

Prócz tego ekipa The Division 2 wzmocni bieżące wartości związane z umiejętnościami o około 33%, doda nowe potężne modyfikacje związane ze skill haste, a także znacznie wzmocni wszystkie umiejętności związane z zadawaniem obrażeń oraz tarczę.

Podczas gdy umiejętności otrzymają duże wzmocnienie, królem stałych obrażeń nadal będzie broń. Dlatego też, wprowadzane zmiany nie mają na celu jej zastąpienie umiejętnościami, ale jedynie uczynienia ich realnym wyborem i byciem przydatnymi podczas walki.

Poniżej krótkie prezentacje zmian w umiejętnościach:

Nowości

Jeśli chodzi o nowości, to prócz ekspedycji i nowych misji głównych, do gry dodane zostaną także nowe bronie oraz wyposażenie egzotyczne.

Trzy nowe bronie zawitają do The Division 2 wraz z aktualizacja nr 5. Dwie pierwsze to LKM zwany Stoner (Narkoman?) oraz nowy karabin szturmowy Carabine 7 – obie z nowymi talentami. Trzecią bronią będzie karabin powtarzalny z zamkiem dźwigniowym i bardzo unikalnym wyglądem.

W grze pojawi się także kolejny element egzotycznego wyposażenia. Rękawiczki BTSU  (Black Tusk Special Unit) będą oferować unikalne właściwości podczas stosowania hybrydowych zestawów umiejętności (obrażenia i kontrola). Na przykład Puls będzie mieć efekt detonacji.

Inne zmiany

 • Schematy – wszystkie schematy, które dotychczas uzyskać można było osobno od Inaya, z projektów oraz punktów kontrolnych (poz 3 i 4), trafią do wspólnej puli.
  • Oznacza to, że jeśli komuś brakuje schematu, który dotychczas można było zdobyć jedynie z kończenia projektów, to po lipcowej aktualizacji będzie można je zdobywać w punktach kontrolnych.
 • Egzotyki
  • Bossy z misji heroicznych będą miały szansę rzucić egzotyka – nawet te, które normalnie się wytwarza, pod warunkiem, że ma się już schemat.
  • Nie będzie także zmniejszenia statystyk podczas ulepszania egzotyków. Od tej pory będą one zawsze miały maksymalne obrażenia.
  • Karabin szturmowy Eagle Bearer będzie dostępny nadal TYLKO z najazdu.
 • Cassie Mendoza
  • Kupiec ten będzie sprzedawał przedmioty na poziomie 500 GS.
  • Będzie można od niej także zakupić przedmioty nazwane oraz egzotyki.
 • Stół rzemieślniczy
  • Stół będzie można ulepszyć na GS 500.
  • Do ulepszenie potrzeba będzie surowców, a także broni GS 490 oraz przedmiotu GS 490.
 • Rekalibracja
  • Wytwarzane przedmioty będzie można w końcu rekalibrować – zarówno ulepszać, jak i używać ich statystyk oraz talentów.
 • Pistolet
  • Nowy załącznik do znalezienia w świecie: latarka.

Serwer testowy

Serwer testowy The Division 2 wraz z pierwszą fazą nowości i zmian, udostępniony zostanie graczom na PC już w najbliższy poniedziałek, 3 lipca. Jako, że twórcy chcą dokładnie przetestować wprowadzane zmiany, to pojawiać się one będą stopniowo, a dokładny harmonogram podany zostanie w późniejszym czasie.

I co sądzicie o zapowiadanych zmianach? Dajcie znać w komentarzach poniżej.

Poprzedni artykułFallout 76: Bliskie spotkanie z potworem z Flatwood
Następny artykułPUBG Corp. zakłada nowe studio, rozpoczyna prace nad nową grą