Powoli przyzwyczajam się, do specyficznego sposobu wprowadzania nowości w Final Fantasy XIV Online. Na początku listopada doczekaliśmy się olbrzymiej aktualizacji 5.1, ale tylko część z zapowiadanych nowości oraz zmian trafiła wówczas do gry. Pozostałe podzielone zostały na łatki 5.11 oraz 5.15.

I właśnie dzisiaj do Final Fantasy XIV Online wprowadzono łatkę 5.11, a wraz z nią nowe wydarzenie skierowane do rzemieślników oraz zbieraczy, a także nowe wierzchowce, miniony oraz wyzwanie Ultimate dla tych najbardziej hardcorowych graczy.

Postacie na maksymalnym poziomie, które mają już na swym końcie ukończony rajd Eden’s Gate: Sepluture (Savage) mogą zgłosić się do Wandering Minstrel w Kugane, by otrzymać dostęp do najnowszego ośmioosobowego wyzwania: The Epic of Alexander (Ultimate).

Odbudowa Ishgard natomiast, to nowe wydarzenie, dzieki któremu powstanie nowa dzielnica mieszkalna Firmament. Niestety, mimo iż skierowane jest ono do zbieraczy i rzemieślników, to by móc wziać w nim udział trzeba mieć minimum poziom 60-ty oraz ukończoną misję Litany of Peace z głównego scenariusza dodanego w aktualizacji 3.3.

Mieszkańcy Ishgard potrzebują dużą ilość specjalnych zasobów oraz różnego rodzaju materiałów, a w zamian za to wynagrodzą osoby chętne do pomocy nowymi tokenami. W zamian za nie od znajdującego się w Firmament handlarza Enie, będzie można kupić nie tylko powracające do gry wierzchowce (pegaz!), miniony, nuty oraz przedmioty kosmetyczne, ale także nowości, takie jak na przykład: wierzchowiec goryl Ufiti (8400 tokenów), miniony Miniaturowy Biały Rycerz oraz Estinen (1200 tokenów), stroje (2000 tokenów) nowe fryzury oraz emotkę /lean (za 1800 tokenów). Pełną listę znajdziecie tutaj.

Łatka 5.15 trafić ma do gry już na początku grudnia i wprowadzi nową mapę do Frontline (PvP), a także ulepszy unikalną klasę Blue Mage oraz doda stworzone specjalnie z myślą o niej wyzwania.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułEkipa Fortnite przestała publikować notki aktualizacyjne i nikt nie wie dlaczego
Następny artykułCrimson Desert MMORPG zachwyca na pierwszym zwiastunie