Po ukończeniu kampanii fabularnej oraz osiągnięciu poziomu 40 postaci, wszyscy posiadacze rozszerzenia The Division 2: Władcy Nowego Jorku, otrzymają dostęp do nowej zawartości gry w postaci Sezonów.

Sezony, zapewnią dodatkowe możliwości awansowania oraz rozgrywki dodając do gry nowe nagrody do zdobycia oraz liczne aktywności. Każdy sezon potrwa trzy miesiące. Pierwszy Sezon wystartuje już 10 marca.

Każdy sezon składać się będzie z następujących elementów:

  • Obława – co 3 tygodnie nowy cel, w sumie 5 celów priorytetowych, nagrodą za ukończenie jest nowy wariant umiejętności;
  • Globalne wydarzenia;
  • Ligii – rankingi;
  • Wydarzenie wizerunkowe.

Dodatkowo, podczas każdego sezonu, gracze będą zdobywać kolejne poziomy w Sezonie.

OBŁAWA

Każdy Sezon skupia się fabularnie na obławie na Cel Priorytetowy. Co 3 tygodnie gracze otrzymają namiar na nowy cel, po zabiciu którego otrzymają wskazówki prowadzące właśnie do celu priorytetowego.

Obława odbywać się będzie w różnych lokalizacjach, zarówno w Nowym Jorku, jak i w Waszyngtonie, które będą odblokowywane wraz nowymi celami w miarę upływu sezonu.

Ukończenie obławy – czyli likwidacja Celu Priorytetowego, zapewni graczom dostęp do nowej, unikalnej modyfikacji umiejętności, którą wykorzystywał zlikwidowany przez nich cel.

Po zresetowaniu mapy, gracze będą mogli ponownie ukończyć Obławę, jednak poczyniony dotychczas postęp zostanie zapamiętany. Oznacza to, że po pierwszym pokonaniu Celu Priorytetowego, Obława pozostanie ukończona, nawet po resecie mapy.

GLOBALNE WYDARZENIA

Wydarzenia globalne będą częścią składową Sezonu. Są one dobrowolne, więc to gracz decyduje, czy chce brać w nich udział.

Wydarzenia globalne trwać będą 7 dni i powracać w kolejnych Sezonach, więc użytkownicy będą mieć wiele szans na ich ukończenie.

Pierwszym wydarzeniem globalnym będzie: Polaryzacja (Polarity Switch). Podczas tego wydarzenia gracze będą naładowani ujemnie lub dodatnio. Zmiana naładowania nastąpi w momencie zmiany broni lub jej przeładowania. Podobnie będzie z przeciwnikami, tyle że ich polaryzacja będzie mogła być zmieniona także podczas zadania im obrażeń w walce wręcz.

Haczyk polega na tym, że gracze mogą swobodnie zadawać obrażenia tylko przeciwnikom z tą samą polaryzacją co oni sami. Gdy gracz się pomyli, dozna porażenia i przez kilka sekund nie będzie w stanie nic zrobić.

W skrócie: jeśli gracz ma żółty buff powinien strzelać do przeciwników oznaczonych na żółto, a jeśli ma niebieski, to do tych oznaczonych na niebiesko.

Każde wydarzenie globalne zawierać będzie w sobie serię konkretnych Wyzwań dla graczy. Do każdego z nich przypisana jest gwiazdka, która liczy się do nagród jakie można otrzymać.

Kolejne wyzwania odblokowane są każdego dnia trwania wydarzenia i są dostępne do końca jego trwania.

Za każdym razem gdy gracz ukończy jedno z Wyzwań, otrzyma także w nagrodę dużą ilość PD (punktów doświadczenia), które liczyć się będzie zarówno do poziomów Sezonu, jak i poziomów SHD.

The Division 2: Wszystko co musicie wiedzieć o poziomach SHD

Podczas każdego wydarzenia globalnego gracze będą mogli zdobyć 10 nagród. Pierwszą z nich jest naszywka za uczestnictwo, a pozostałe mogą obejmować surowce rzemieślnicze, przedmioty egzotyczne, a także breloczek na plecak.

LIGI

Podczas gdy Wydarzenia Globalne koncentrują się na dziwnych modyfikatorach, Ligi będą wyzwaniem dla umiejętności graczy.

Ligi zapewnią graczom nastawionym na rywalizację, większą różnorodność rozgrywki dodając obszary, w których mogą sprawdzić swoje umiejętności w porównaniu do innych użytkowników.

Rankingi zresetują się każdego tygodnia, ale gracze zachowają swój postęp.

Każda Liga potrwa dwa tygodnie i oferować będzie różnego rodzaju wyzwania, np.: próby czasowe podczas wykonywania misji na określonym poziomie trudności, zabicie przeciwników w wyznaczonym czasie, itd.

Postęp w Wyzwaniach ligowych zresetowany zostanie po 7 dniach, postęp w nagrodach ligowych pozostanie bez zmian.

Podczas każdej Ligii gracze będą mogli zdobyć unikalną naszywkę, skrzynki z egzotykami oraz trofeum na plecak.

WYDARZENIA WIZERUNKOWE

Wydarzenia wizerunkowe trwać będą trzy tygodnie (+ 7 dni na zamknięcie) i mają ta samą mechanikę co dotychczas: zdobywaj punkty doświadczenia, zdobywaj klucze i otwieraj skrzynki, by zyskać dostęp do ekskluzywnych przedmiotów kosmetycznych oraz emotek.

Także w przypadku tych wydarzeń, gracze muszą mieć poziom 40 postaci, by móc w nim  wziąć udział.

POZIOMY SEZONOWE

Podczas wykonywania różnego rodzaju czynności, gracze zdobywać będą punkty doświadczenia, które zwiększać będą poziom w Sezonie. Podczas każdego sezonu do zdobycia będzie 100 poziomów. Każdy poziom oferować będzie nagrodę.

Nagrody podzielone są na dwie ścieżki:

  • górna to ścieżka standardowa, dostępna dla każdej postaci na poziomie 40
  • dolna, to ścieżka Premium

Pierwsze 35 poziomów nagrodzi graczy nowymi zestawami wyposażenia, markami, przedmiotami nazwanymi oraz nowym egzotykiem.

Każdy posiadacz rozszerzenia Władców Nowego Jorku otrzyma dostęp do całej zawartości Sezonów za darmo. Osoby pragnące otrzymywać dodatkowe nagrody za poziomy sezonowe, będą mogły zakupić przepustkę sezonową, która odblokuje ścieżkę Premium z wyposażeniem z tabeli łupów danego sezonu, unikalnymi przedmiotami kosmetycznymi, emotkami, kluczami do zasobników z odzieżą, materiałami rzemieślniczymi oraz innymi przedmiotami.

Twórcy zadbali o to, by wszystkie nagrody mające wpływ na rozgrywkę znajdujące się ścieżce Premium, były także dostępne w ramach zwykłej rozgrywki, a dostępne wyposażenie pojawiało się w sposób losowy.

Wszyscy posiadacze rozszerzenia Władcy Nowego Jorku zyskają dostęp do ścieżki Premium w Sezonie I. w kolejnych sezonach, ścieżka ta kosztować będzie 10 Euro.

ZESTAWY WYPOSAŻENIA

Każdy Sezon doda do gry nowe zestawy wyposażenia. W I Sezonie, w miarę postępów gracze odblokują pełen zestaw Striker oraz System Corruption.

Zestawy te będzie można otrzymać jako nagrody za poziomy sezonowe, a także z sezonowych skrzynek, które zdobywać się będzie podczas wykonywania czynności. Dodatkowo Striker dostępny będzie także w tych miejscach, gdzie można zdobyć elementy zestawów – łupy docelowe oraz handlarze, podczas gdy System Corruption będzie do zdobycia w Mrocznych Strefach.

Ponadto, ścieżka Premium da graczom dostęp do stroju Napastnika.

OSOBY NIE POSIADAJĄCE ROZSZERZENIA WŁADCY NOWEGO JORKU

Dla tych, którzy zdecydują się pozostać w Waszyngtonie, cała zawartość Roku 1 nadal będzie dostępna, podobnie jak wersja najazdu Czarna Godzina na 30 poziomie (a także Najazd nr 2, kiedy tylko się pojawi) oraz wszystkie misje na poziomie 30. Aby zminimalizować podział wśród graczy, każdy gracz na 40-tym poziomie będzie mógł wziąć udział w aktywnościach na poziomie 30-tym z odpowiednim skalowaniem.

Wszyscy gracze, niezależnie od posiadania Władców Nowego Jorku, otrzymają dostęp do zmian wprowadzanych w aktualizacji TU8.

Sezony obejmujące wydarzenia wizerunkowe, wydarzenia globalne, ligi oraz poziomy sezonowe będą dostępne wyłącznie dla posiadaczy Władców Nowego Jorku.

The Division 2: Aktualizacja TU8 wprowadzi Łupy 2.0 oraz zmiany w Strefie Mroku

Poprzedni artykułHousing w New World, czyli o tym jak zdobyć własny dom w Aeternum
Następny artykułThe Division 2: Wszystko co musicie wiedzieć o poziomach SHD