Na maj studio Amazon Games zapowiedziało premierę New World, a w kwietniu rozpocząć się miały beta testy tego MMO. Miały, bo ostatecznie twórcy zdecydowali się opóźnić premierę tej gry.

W najnowszym komunikacie studia podano, że majową premierę New World przesunięto na 25 sierpnia 2020. Dobra wiadomość jest taka, że wersja alfa będzie nadal dostępna dla graczy posiadających do nich dostęp.

Jak większość z Was, także cały nasz zespół znajduje się w samo-izolacji w wyniku globalnej pandemii COVID-19. Chociaż wciąż robimy duże postępy, zdalna praca przy tak ambitnej grze MMO jak New World, wprowadziła pewne wyzwania. Chcemy mieć pewność, że dysponujemy czasem niezbędnym, by New World był jak najlepszym produktem dla naszych graczy. W rezultacie postanowiliśmy opóźnić premierę gry, aby osiągnąć zakładaną przez nas jakość.

Niby rozumiem to opóźnienie, ale powiem Wam uczciwie, że nie wiem, czy Amazon Games Studio może rzeczywiście całą winę za opóźnienie premiery zwalić na panującą pandemię.

Nie oszukujmy się, mamy kwiecień, czyli miesiąc  w którym rozpocząć się miały beta testy w New World, a alfa testy nadal objęte są NDA – to nie świadczy zbyt dobrze o obecnej wersji. Zresztą anonimowe opinie alfa-testerów są raczej nieprzychylne i mówią o tym, że po tygodniu gra staje się nudna. Okrojone PvP oraz słabo rozbudowane PvE z pewnością w tym nie pomaga.

Zbudowany podczas Game Awards 2019 hype na ten tytuł powoli opada, a dodatkowo wszelkie materiały promujące i wyjaśniające ten świat oraz rozgrywkę są publikowane tak rzadko, że zastanawiam się czym zajmuje się dział marketingu oraz PR w tak wielkiej firmie.

No cóż, miejmy nadzieję, że to już ostatnie opóźnienie New World i rzeczywiście doczekamy się premiery tego MMO w sierpniu. Dzięki temu trzymiesięcznemu opóźnieniu, developerzy mają czas by nieco ulepszyć rozgrywkę i uczynić bardziej zajmującą. Trzymam kciuki by się im to udało.

A co Wy o tym sądzicie?

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułArcheAge Unchained: zagrajcie za darmo w ten weekend!
Następny artykułFallout 76: dzisiaj debiutuje rozszerzenie Wastelanders!