W czerwcu 2020 przypada piąta rocznica od debiutu ARK: Survival Evolved na Steam i trzeba powiedzieć, że były to bardzo udane lata dla studia WildCard.

Ten dość ważny kamień milowy developerzy planują uczcić na kilka sposobów: gracze będą mogli wziąć udział w nowym wydarzeniu rocznicowym, a prócz tego do gry zawita nowy dinozaur oraz nowa darmowa mapa.

Wydarzenie rocznicowe potrwa kilka tygodni i rozpocznie się już 4 czerwca. Podczas jego trwania gracze będą mogli wziąć udział w Party Dodo, skosztować interaktywnych ciast i smakołyków, a także zdobyć wiele nowych nagród i przejechać się na jednorożcach biegających po tęczach.

Nowy dinozaur – Tropeognathus – to wielka latająca, nieco wolna, bestia przystosowana do podróży na daleki dystans. Po oswojeniu można go wykorzystywać do miażdżenia przedmiotów na elementy podstawowe. To jednak nie koniec, bo można go także wyposażyć w specjalne działo przeciwlotnicze i zamontować silnik odrzutowy, dzięki czemu podobno nie ma sobie równych w walkach powietrznych.

Także 4 czerwca, posiadaczom ARK: Survival Evolved na PC udostępniona zostanie kolejna darmowa mapa Kryształowe Wyspy, która jest niczym innym jak przerobionym i udoskonalonym modem. Jeśli chodzi o konsole, to ma ona na tych platformach zadebiutować dopiero latem

Poprzedni artykułFinal Fantasy XIV powraca z wydarzeniem The Maiden’s Rhapsody
Następny artykułESO Greymoor: magiczne burze, zorze i złowieszczy zakon w akcji