Najnowasz aktualizacja do Conan Exiles pozwala jeszcze efektywniej kontrolować zachowania towarzyszy, dostosowując je przy użyciu nowego systemu wydawania poleceń. W połączeniu z wprowadzonym w marcu systemem zarządzania towarzyszami, nowa funkcja pozwala graczom na całkowite przejęcie kontroli i dowodzenie tak, jak sobie życzą. 

Użytkownicy mogą teraz także wydawać rozkazy swojemu aktywnemu towarzyszowi: poprosić go, by się ruszył, by unicestwił każdy wrogi cel lub by wrócił do swojego Pana i Władcy.

W nowym menu Zachowań w Starciu można wybrać i dostosować różne reguły starć dla każdego z towarzyszy. Nowe opcje to: 

Pilnuj obszaru: Towarzysz zacznie atakować tylko wtedy, gdy wróg zaatakuje jego lub któregokolwiek sojusznika na obszarze wykrywania. 
Broń mnie: Towarzysz rozpocznie walkę z tymi, którzy atakują was bezpośrednio lub z zaatakowanymi przez was przeciwnikami. 
Atakuj wszystkich wrogów: Towarzysz zaatakuje każdego wroga, który znajdzie się na jego obszarze wykrywania. 
Nie atakuj niczego: Towarzysz korzystający z tego ustawienia nie będzie odpowiadał na wrogie ataki. 
Odległość ataku: Ustawcie odległość, w jakiej muszą znajdować się wrogowie, aby byli wykrywani przez waszego niewolnika lub zwierzaka. Najniższy zasięg to 5 metrów, najdłuższy – 50 metrów. 
Odległość pościgu: Ustawcie odległość od wyznaczonego punktu obronnego, na jaką będą mogli się poruszać wasi towarzysze podczas pościgu za celem. Najniższy zasięg to 5 metrów, najdłuższy – 50 metrów. 

W sekcji ustawień taktycznych, można wybrać zachowania, które będą preferowane przez towarzyszy: 

Stój i broń: Dzięki tej opcji wasi towarzysze będą stali na wyznaczonej pozycji, broniąc jej przed wrogimi atakami. 
Atakuj głównie bronią białą: Towarzysze, którym przypisano tę opcję, będą próbowali uporać się z wrogami walcząc w zwarciu; ponadto w pierwszej kolejności chwycą za broń o jak najkrótszym zasięgu. 
Atakuj głównie bronią strzelecką: Ta taktyka sprawi, że wasi niewolnicy będą preferować walkę na odległość, a także bronie dystansowe, które znajdą w swoim ekwipunku w momencie ataku. 

Prócz tego fani budowania w Conan Exiles mogą zakupić nowe DLC: Architekci Argos, w którym znaleźć można między innymi wymyślne sklepienia oraz modularne kolumny zainspirowane architekturą argosańską. W skład tego pakietu wchodzi:

 • 49 nowych, wyjątkowych fragmentów budynków 
  • zdobione elementy takie jak wymyślne sklepienia 
 • 18 nowych, eleganckich obiektów do umieszczania 
  • klasyczne posągi i fontanny do ozdabiania bazy 
 • 3 nowe siodła dla wierzchowców 
 • 15 elementów zbroi w trzech zestawach takich jak zbroja Falangi;
 • 9 nowych argosańskich broni 
  • Skuteczność dorównująca broni żelaznej i epickie wersje broni z rozgrywki końcowej.

Pakiet Architekci Argos nie wchodzi w skład Przepustki Sezonowej Roku II i kosztuje 35,99PLN

Poprzedni artykułEkipa The Division 2 zapowiada zmiany w zachowaniach NPC
Następny artykułEkipa New World omawia Wojnę o terytorium
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Ragi

A wzmocnili servery? 😀 oj będzie budowane jak tylko pojawi się nowa mapa 😀 z towarzyszami spoko, fajnie jak by dali im jeszcze opcje patrolu to miasto mogło by ożyć trochę.