Świat gry Conan Exiles jest brutalny i bezlitosny, a do tego dołożyć także trzeba olbrzymie obecnie problemy z serwerami.

Jakby nie patrzeć, to przetrwanie i osiągnięcie czegokolwiek w tej grze, będzie wymagało podbijania otaczającego świata. Na graczy polować będą niebezpieczne stworzenia oraz inni gracze, więc w niewielu miejscach znaleźć będzie można bezpieczne schronienie. Kluczową kwestią dla przeżycia będzie z pewnością wybudowanie solidnej bazy, do obrony której potrzeba czujnych strażników, którzy nie śpią. Oprócz tego w bazie przydaliby się z z pewnością pomocni rzemieślnicy, którzy się nie męczą oraz oddani kapłani, którzy znają najskrytsze tajemnice swoich bogów.

Okazuje się, że aby zdobyć tą pomoc, można napadać na obozy przeciwników NPC, ogłuszać ich i zaciągać z powrotem do bazy. Tam można złamać ich opór na Kole Bólu i zrobić z nich swoich wiernych niewolników.

I właśnie dlatego w najnowszym dzienniku developerskim, ekipa Conan Exiles, podpowiada graczom gdzie mogą znaleźć potencjalnych niewolników i jak będą mogli ich wykorzystać

Ziemie Wygnańców zamieszkują różne ludy, z których większość utworzyła frakcje zajmujące najprzydatniejsze tereny. To właśnie z ich szeregów można pozyskiwać niewolników.

Najsłabiej zorganizowane i najgorzej wyposażone są obozy Wygnańców mieszkających nad wielką rzeką na południu. Ci biedacy często nie mają nawet broni i najłatwiej ich pojmać, jednak jako niewolnicy również będą niewiele warci.

Nieco na północ, na kamienistej pustyni powyżej rzeki, znaleźć można darfarskich ludożerców. Ci wyznawcy Yoga są dość dobrze wyposażeni, ale dysponują na ogół dość prymitywną bronią.

Większość terenów na wschodzie jest pod kontrolą Czarnej Ręki – grupy wygnanych piratów. Ich stolica znajduje się w olbrzymiej formacji skalnej, którą ukształtowali i przystroili na podobieństwo gigantycznego statku pirackiego uwięzionego na lądzie. Do tej niebezpiecznej grupy należą ludzie różnych narodowości, a większość z nich nosi niezwykle groźny oręż.

Na północy, poniżej wyżyn i strzelistych gór, znajduje się terytorium brutalnych Psów Pustyni. Są to dzicy i mocarni bandyci skrywający pewien sekret, który warto odkryć.

Najpotężniejszą frakcją w Conan Exiles są łowcy relikwii. Zbudowali oni na północnym zachodzie wielkie i rozległe miasto. Członkowie tej frakcji szukają w okolicznych przeklętych ruinach potężnych artefaktów i pradawnych tajemnic. Miasto łowców relikwii jest dobrze bronione przez świetnie wyszkolonych i wyposażonych strażników.

Aby pojmać niewolników, trzeba zaatakować wymienione wyżej grupy i ogłuszyć wybrane postacie, po czym zaciągnąć ją do swojej bazy, związawszy mu nogi liną. Następnym etapem jest umieszczenie jeńców na Kole Bólu, po to by złamać ich wolę i zrobić z nich niewolników. W tym czasie trzeba jednak ich karmić, a kleik z nasion to najoszczędniejsze pożywienie do tego celu.

Każdy z NPC ma przypisaną rolę taką jak łucznik, wojownik, kucharz, płatnerz, kowal, nadzorca czy jedną z wielu innych. Niewolnicy różnią się też od siebie jakością – są wśród nich nowicjusze, wyszkoleni, mistrzowie, adepci lub legendarni. Im wyższa jakość postaci, tym trudniej będzie go pojmać i tym więcej czasu zajmie łamanie jego oporu na Kole Bólu.

Każda z frakcji na Ziemiach Wygnańców dysponuje tylko wybranymi profesjami, więc poszukiwanie właściwych niewolników może wymagać długich wypraw rozpoznawczych. Oprócz tego, w większości frakcji można znaleźć przedstawicieli różnych narodowości świata Conana, takich jak Stygijczycy, Cymeryjczycy, Nordheimczycy czy Shemici. Członkowie niektórych nacji są szczególnie dobrzy w określonych profesjach. Na przykład Shemici to wyborni łucznicy, a Cymeryjczycy – świetni kowale.

Conan Exiles szuka nowego operatora serwerów

Aby bronić swojej bazy, gracze potrzebować będą łuczników i wojowników. Łuczników można umieścić wysoko na wieżach i murach, aby ostrzeliwali z daleka zbliżających się wrogów oraz niebezpieczne dzikie stworzenia. Wojownicy dobrze sprawdzają się jako strażnicy strzegący wnętrza osady, za solidnymi murami. Atakują z marszu wszystkich przeciwników, którzy znajdą się w ich zasięgu.

Niewolnicy będący rzemieślnikami są równie ważni, ponieważ pomagają w ulepszaniu produkcji. Każdego z rzemieślników można przydzielić do jakiegoś stanowiska rzemieślniczego lub maszyny. Zależnie od swojej jakości, niewolnicy tacy jak kucharze, hutnicy czy kowale mogą przyśpieszać produkcję lub zmniejszać liczbę potrzebnych przy niej zasobów. Rzemieślnicy najwyższej jakości odblokowują ponadto nowe, lepsze schematy umożliwiające tworzenie nadzwyczajnych przedmiotów czy doskonałej broni.

Osoby, które maja w planach odkrywać mroczne jaskinie i starożytne ruiny, potrzebują tancerzy, czyli niewolników, którzy tańcem potrafią usuwać spaczenie.  Najważniejszymi z niewolników są jednak kapłani, którzy potrzebni są do przywoływania awatarów bogów. Kapłanów Yoga można znaleźć wśród darfarskich ludożerców, kapłanów Seta wśród stygijskich łowców relikwii, a kapłanów Mitry wśród jego wyznawców, w specjalnych świątyniach wzniesionych ku czci tego boga.

Posiadanie armii niewolników może zadecydować o przetrwaniu oraz dominacji na Ziemiach Wygnańców, jednak trzeba ich też pilnie strzec. Dlaczego? Bo inni gracze mogą najechać obóz, ogłuszyć niewolników, po czym zaciągnąć ich do swojego siedliska i przejąć.

Jak widać – dzieje się w Conan Exiles.

Poprzedni artykułMargoria prezentuje się przepięknie
Następny artykułEdengrad ma w planach zmienić system NPC
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anselmo

Armia niewolników , dlaczego nie … 🙂

VIRUZ

Coraz bardziej przekonuję się do tego tytułu mimo że sumienie krzyczy „Nieeeeee” … Armia niewolników … złożona z kobiet…. xD <3