Fani PlanetSide 2, przygotujcie się na nadciągająca katastrofę, która to ma na zawsze odmienić oblicze Esamir, a z czasem może także wpłynąć na całe Auraxis.

Podczas zeszłotygodniowego streamu, ekipa PlanetSide 2 zapowiedziała i omówiła najnowszą aktualizację – The Shattered Warpgate, która to jeszcze w tym tygodniu trafi na serwer testowy. Na ten moment, nie podano daty premiery na PC, ale wiadomo, że użytkownicy PS4 otrzymają ją kilka tygodni później.

Północno-wschodni Warpgate na Esamirze rozpadł się, a tajemnicza energia emanuje na cały kontynent. Awarie technologiczne, zniszczone bazy (z BioLab pozostały gruzy), stopione lodowce, nagłe spadki temperatury, sporadyczne burze energetyczne unieruchamiające pojazdy, dziwne zorze i nowa, obca flora – to tylko niektóre ze zmian, które czekają ten kontynent.

By pomóc graczom przeżyć w tych nowych, niesprzyjających warunkach pogodowych, badacze wynaleźli nowe elementa wyposażenia ochronnego oraz sposób, na ponowne uruchomienie pojazdów porzuconych przez inne frakcje.

W następstwie tego kataklizmu, Nanite System wprowadziło The Haven, pierwsze mobilne warpgate, które zastąpią to zniszczone w nowej lokalizacji na wschodzie kontynentu. Jednak kataklizm miał wpływ nie tylko na efekty pogodowe i środowiskowe, przerobiono także połączenia pomiędzy bazami, szczególnie, że część z nich zmieniła swoje lokacje, a inne zostały całkowicie zniszczone.

Te zmiany, to początek pierwszej kampanii fabularnej, która jeszcze w tym roku trafi do PlanetSide 2. Kampanie to nowe doświadczenia fabularne, których akcja usytuowana została w otwartym świecie i zaprojektowane zostały w celu wprowadzenia sporych zmian, nowych elementów rozgrywki. To właśnie dzięki nim świat PlanetSide 2 będzie nieustannie ewoluował.

Kampanie będą dostępne bezpłatne dla osób opłacających subskrypcje, a pozostali gracze będą mogli odblokować dostęp do nich za pomocą Certów. Pierwsza z nich składa się z trzech rozdziałów – każdy z nich trwający miesiąc, za ukończenie których będzie można otrzymać unikalne nagrody.

To jednak nie koniec nowości, jakie zaprezentowała ekipa PlanetSide 2. Do gry zawita także nowy system misji, wprowadzając misje dzienne, a także wyzwania o różnych poziomach trudności. Obejmować one będą zarówno misje solo, dla grup, a także wydarzenia dla całej frakcji.

Prócz tego zapowiedziano zmiany w niektórych bazach na innych kontynentach, a także w Sanktuarium, które zostanie ulepszone i pojawią się w nim nowi handlarze.

Poprzedni artykułPierwsze spojrzenie na New World: nieoszlifowany diament z szansą na sukces
Następny artykułEkipa The Division 2 zaprezentowała nowy tryb PvE oraz nowości w Sezonie 3