Wielu fanów serii The Division miało nadzieję, że Ubisoft ujawni dzisiaj kolejną swoją produkcję związaną z tum uniwersum, a zamiast tego zaprezentowano nam produkcję, która łączy w sobie wszystkie gry Toma Clancy: XDefiant.

XDefiant to pierwszoosobowa darmowa sieciowa strzelanka PvP, która chce wyróżnić się spośród wielu innych podobnych gier w pełni konfigurowalnym wyposażeniem, klasami oraz bardzo dynamiczną rozgrywką.

Gracze będą mogli dowolnie personalizować swoja postać, wybierając klasę, bronie, a także umiejętności ze stale powiększającego się arsenału. Co ważne, będzie można to także robić podczas po odrodzeniu podczas walki. Na ten moment gracze będą mogli wybrać jedną z czterech klas związanych ze znanymi nam frakcjami:

  • Wilki (Ghost Recon Breakpoint) – tank z dużą przeżywalnością, który bazuje na osłonach;
  • Echelon (Splinter Cell) – wsparcie taktyczne;
  • Wygnańcy (The Division) – lekarze;
  • Czyściciele (The Division) – dps.

I chociaż gra jest we wczesnej fazie produkcji, to już 5 sierpnia ruszą pierwsze testy podczas których osoby zainteresowane (niestety tylko z Kanady i USA) będą mogły przetestować ten tytuł i podzielić się z twórcami swoją opinią. Podczas testów do dyspozycji graczy oddanych zostanie 10 map podzielonych na dwa rodzaje:

  • 7 aren z trybami: dominacja, ring leader i upload;
  • 3 liniowe z trybami eskorta i kontrola strefy.

No nic, chyba jeszcze musimy poczekać na jakiekolwiek informacje związane z The Division Heartland, czy też zapowiedzianą aktualizacją do The Division 2. A tymczasem obejrzyjcie zwiastun i dajcie znać, co sądzicie o XDefiant.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułNew World: Walka o posterunki nie taka straszna, ekspedycje są większym wyzwaniem
Następny artykułWydarzenie Pan-Elsweyr w ESO, czyli czas ubić smoka…