H1Z1 na PlayStation 4 otrzymał w zeszłym tygodniu dużą aktualizację, która wprowadziła nową mapę Outland, cztery nowe pojazdy, dwie bronie oraz kilkanaście strojów. Wraz z ta aktualizacją rozpoczął się także Sezon 5.

W przeciwieństwie do pierwszej mapy, która zasadniczo zaadaptowana została z nieistniejącego już survivala Just Survive, Outland powstawał z myślą o rozgrywce Battle Royale. Każda decyzja podjęta przez twórców H1Z1 podczas tworzenia tej mapy miała na celu podkreślanie i wzmocnienie szybkiej walki oraz epickiego chaosu, które sprawiają, że każdy mecz jest niezapomniany.

Mapa Outland jest mniejsza od wcześniejszej, bo oferuje jedynie 16km2. Podzielona została na pięć różnych stref o ogromnym zróżnicowaniu terenu, dostosowanych do różnych stylów gry, z wieloma mniejszymi punktami zainteresowań.

Mapa nie jest jedyną nowością, bo gracze H1Z1 otrzymali także cztery nowe pojazdy: potężny stylowy muscle car Untamed, klasyczny i stabilny Torque, dwuosobowy quad Gazelle oraz luksusowy Racer.

Jeśli chodzi o bronie, to w skrzyniach można znaleźć rzadki automatyczny karabin szturmowy o wyjątkowej precyzji i stabilności – Heavy Assault. Pośród łupów na mapie znaleźć można natomiast nowy karabin Commando, który zadaje więcej obrażeń od ARki na bliskim i średnim zasięgu, ale nie dorównuje jej celności na dalsze odległości.

Razem z mapą, broniami, pojazdami i nowymi strojami, to darmowe rozszerzenie do H1Z1 na PS4 obejmuje także balans broni, nowe modele postaci, codzienne i cotygodniowe wyzwania, a także szereg usprawnień rozgrywki i poprawki błędów. Czas oczekiwania na rozpoczęcie meczu został skrócony do 60 sekund, obrażenie od wybuchowych strzał do kuszy zostały zmniejszone o 25%, a rzucone na ziemię łupy przez poległych graczy znikają po 120 sekundach. Devsi usunęli także obrażenia od upadku graczy oraz dodali obrażenie po wyskoczeniu z jadącego pojazdu.

Nadal nie wiemy kiedy i CZY w ogóle mapa ta trafi do Z1 Battle Royale na PC.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułConan Exiles wyłącza możliwość przywoływania Awatarów
Następny artykułNowy zwiastun Ghost Recon Breakpoint prezentuje funkcje dostępne na PC