Czas na kolejne zmiany w New World. Dzięki dzisiejszej aktualizacji gracze zyskali w końcu dostęp do narzędzia pomagającego wyszukiwać grupy. Ulepszono także nieco muzykowanie.

Zeszłotygodniowa aktualizacja znacznie zmniejszyła ilość potrzebnych punktów doświadczenia w muzykowaniu, a levelowanie staje się jeszcze łatwiejsze podczas letnich weekendów, kiedy to mamy 2 x XP do muzykowania i wędkowania. Letni Festiwal Składanek tak bardzo przypadł graczom do gustu, że twórcy postanowili wydłużyć czas jego trwania do 7 września. Więc korzystajcie, póki możecie.

Dzisiejsza aktualizacja poprawiła nieco muzykowanie skracając czas oczekiwania po zakończeniu piosenki z 6 sekund do 3 sekund. Prócz tego naprawiono premie fortów z Cuchnącej Wody i Jesienioweczni, umiejętność arogancka postawa z miecza, oraz dodano dodatkowe zabezpieczenia w Napadzie na Posterunek.

Jednak najważniejszą zmianą jest udostępnienie pierwszego, bardzo prostego narzędzia do wyszukiwania grup. Tak naprawdę to kilku niezależnych narzędzi, gdyż każda ekspedycja ma własne.

Dostęp do niego zyskacie klikając ikonę ekspedycji na mapie, a po otwarciu okna możecie przeglądać założone grupy, lub też stworzyć własne lobby. Warto wziąć pod uwagę, że nie można założyć wspólnego lobby na wszystkie mutacje, ale należy je zakładać, jak i przeglądać, pojedynczo.

UWAGA: Nie zgłaszajcie się do grup, ani nie zakładajcie lobby jeśli jesteście oflagowani do PvP – jeśli lekarz będzie z innej frakcji, to nie otrzymacie leczenia 🙂

Na wrzesień developerzy nie planują żadnych dużych aktualizacji i chcą skupić się na udoskonaleniu – testowanych już wcześniej – instancjonowanych wojen i inwazji, tak by nie miały one wpływu na rozgrywkę na serwerze. Na koniec sierpnia zaplanowano dziennik developerski, z którego dowiemy się nieco więcej o planach na przyszłość oraz o nadchodzącym regionie.

Poprzedni artykułThe First Descendant z nowym zwiastunem rozgrywki i datą beta testów
Następny artykułNowy region, broń i mnóstwo zmian w New World już w październiku